Społeczność Litecoin prezentuje nowy standard dla NFT | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Litecoin prezentuje nowy standard dla NFT

Dawid Kucharczyk
litecoin

Członkowie społeczności litecoin testują nowy standard NFT – LTC-20. W tym celu stworzyli token testowy. Standard jest forkiem BRC-20, a twórcy opisują go jako “eksperymentalną zabawę”.


W oświadczeniu czytamy również:

W żadnym wypadku nie należy go traktować jako standardu funkcjonalności litecoina z ordinals. Z pewnością istnieją lepsze opcje projektowe i ulepszona optymalizacja. W związku z tym jest to niezwykle dynamiczny eksperyment i nie zaleca się podejmowania jakichkolwiek decyzji finansowych na podstawie jego projektu.

W sieci bitcoin jest obecnie wyemitowanych 8 046 tokenów BRC-20, których wartość rynkowa wynosi 133 miliony dolarów, a wolumen transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin to 904 tysiące dolarów. Więcej na temat NFT na Bitcoinie przeczytasz w naszym poradniku.

Tylko 4000 punków

Litecoin Punks poinformował na swoim Twitterze, że pierwsza kolekcja LTC-20 została zmintowana już w około 20%. Stworzono zaledwie 4000 punków.

W oficjalnej dokumentacji eksperymentu LTC-20 autor apeluje, by nie podejmować w związku z nim żadnych poważnych decyzji finansowych.

Namawiam społeczność Litecoin do pracy ze standardowym projektem i ustawieniami, dopóki nie uda się osiągnąć konsensusu w sprawie najlepszych praktyk.

litecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.