Lisk (LSK) w ofercie Krakena | Wiadomości | CrypS.

Lisk (LSK) w ofercie Krakena

Michał Misiura
Giełda kryptowalut Kraken

Wpłaty i wypłaty Liska (LSK) zostały wprowadzone na Krakenie dzisiejszego popołudnia. Pierwsze transakcje z jego użyciem zostaną udostępnione w następnej kolejności, po otworzeniu depozytów. 

Lisk jest blockchainem wykorzystującym algorytm Delegated Proof of Stake (DPoS) czyli delegowanego dowodu stawki. Zatwierdzaniem transakcji zajmuje się 101 zmieniających się użytkowników, wybieranych przez posiadaczy LSK. W tym systemie nowy blok jest tworzony co 10 sekund, a minimalny koszt transakcji to 0,1 LSK, czyli według obecnego kursu 0,07 USD.

Platforma została stworzona w celu budowy dappów, obsługiwanych przez natywne tokeny. Każdy nowy dapp jest dodawany jako boczny łańcuch Liska, co zapewnia dużą wydajność i pozwala na tworzenie własnych żetonów. Dodatkową zaletą LSK jest wykorzystanie języka JavaScript, przez co dappy mogą być budowane przez ludzi, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z technologią blockchain.

Giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.