Gary Gensler potwierdza, że według SEC Bitcoin to towar | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler potwierdza, że według SEC Bitcoin to towar

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
gary gensler

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler potwierdził ostatnio, że jego zdaniem Bitcoin najlepiej sklasyfikować jako towar, a nie jako papier wartościowy. Odmówił jednak komentarza na temat klasyfikacji innych kryptowalut, pozostawiając wciąż niejasny status altcoinów.


W poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC Jim Cramer zapytał przewodniczącego o jego współpracę z Commodities and Futures Trading Commission (CFTC) w zakresie regulacji cyfrowych aktywów. Gensler od razu odpowiedział, że większość rynku kryptowalut – który jest wysoce spekulacyjną klasą aktywów – składa się z papierów wartościowych.

Inwestorzy liczą na zysk, podobnie jak w przypadku inwestycji w inne aktywa finansowe, które nazywamy papierami wartościowymi.

Przyznał jednak, że niektóre aktywa – a mianowicie Bitcoin – można zaklasyfikować jako towary, zauważając, że jego poprzednicy byli skłonni je za takie uważać.

Podczas swojej kadencji, były przewodniczący SEC Jay Clayton również utrzymywał, że Ether – druga co do wielkości kryptowaluta – jest towarem. Jednak zapytany w styczniu przez CNBC, co sądzi o statusie prawnym tego aktywa, Gensler unikał bezpośredniej odpowiedzi.

Prowadząc w 2018 roku na MIT kurs poświęcony blockchain, prezes przekonywał, że ICO Ethereum przypomina ofertę papierów wartościowych. Twierdził wówczas, że kryptowaluta przeszła tzw. “test Howeya”.

Jedyne pocieszenie, jakie Gensler zaoferował sympatykom etheru, pochodziło z pośredniego źródła. Senator USA Kirsten Gillibrand stwierdziła na początku tego miesiąca, że zarówno Gensler, jak i przewodniczący CFTC Rostin Benham zgadzają się, iż Ether jest towarem. Podczas gdy Benham poparł to twierdzenie bezpośrednio, Gensler pozostaje wciąż pozostaje nieugięty.

gary genslerreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.