Kurs bitcoina osiągnie nowe ATH jeszcze przed halvingiem? | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina osiągnie nowe ATH jeszcze przed halvingiem?

BTC analiza Bitcoin [BTC]

BitQuant sugeruje, że cena bitcoina mocno wzrośnie jeszcze przed halvingiem w 2024 roku. Potem zaś będzie… tylko lepiej.


Kurs bitcoina gotowy do wystrzału

Nie, bitcoin nie osiągnie szczytu przed halvingiem. Tak, przed halvingiem osiągnie nowe ATH.
Nie, [kurs] BTC nie osiągnie [poziomu] 160 000 USD ponieważ skala każdego cofnięcia jest duża. Oznacza to, że osiągnie szczyt po halvingu, w 2024 r. I tak, cena docelowa wynosi około 250 000 USD

– czytamy w poście BitQuant na X.

Powyższe brzmi wspaniale. Pytanie, czy to realny scenariusz. Po pierwsze, do halvingu pozostało nieco ponad sześć miesięcy. Obniżenie nagrody dla górników ma bowiem nastąpić mniej więcej w kwietniu 2024 r. (dokładne podanie daty jest trudne na tym etapie).

Dotąd halving rozpoczynał zawsze hossę na rynku BTC i w nieco dalszej perspektywie altcoinów. Wynikało to z prawa popytu i podaży. Po halvingu spada bowiem podaż nowych bitcoinów. Popyt wtedy dotąd rósł.

Pamiętajmy jednak, że bitcoin po raz pierwszy funkcjonuje w otoczeniu wyższych stóp proc. w USA. Do tego halving litecoina nie doprowadził do skoku ceny tego “alta”, choć wcześniej bywało inaczej.

Kurs BTC napędzi coś innego?

Hossę na kryptowalutach mogą napędzić tym razem inne czynniki lub mogą one wzmocnić pohalvingowe wzrosty. O utworzenie ETF-a rynku spot BTC stara się BlackRock. Do tego wiosną 2024 r. Fed może zacząć obniżać stopy proc. w USA. Obecne, na poziomie 5,25-5,5%, nie są na dłuższą metę do utrzymania, bowiem już teraz z rynku pracy zaczynają płynąć pierwsze niepokojące dane o jego schłodzeniu i mniejszej liczbie nowych etatów.

Do tego jeszcze w tym roku mogą powstać pierwsze ETF-y futures etheru i fundusze rynku spot ETH. To także dobre wiadomości dla byków.

Obecna cena bitcoina

Dziś 1 BTC kosztuje 26 520 USD, co oznacza skok ceny o 2,5% w skali 7 dni. Od wczoraj bitcoin potaniał o 0,4%. Z kolei za 1 ETH należy zapłacić 1635 USD, co oznacza, że cena wzrosła od wczoraj o 0,4% i niemal nie drgnęła od tygodnia.

BTC analizareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.