Ktoś zapłacił 450 tys. dolarów za bycie sąsiadem Snoop Dogga w metaverse | Wiadomości | CrypS.

Ktoś zapłacił 450 tys. dolarów za bycie sąsiadem Snoop Dogga w metaverse

Redakcja
Czy Snoop Dogg jest wielorybem NFT?

Snoop Dogg odtwarza swoją kalifornijską posiadłość w The Sandbox, zdecentralizowanej grze metaverse na Ethereum, która wczoraj wybiła pierwszą falę wirtualnych działek w “Snoopverse”. Działka obok wirtualnej wersji posiadłości Snoopa została sprzedana za blisko 71 000 SAND. Wartość tych tokenów przy obecnych cenach to około 450 000 dolarów.

Wirtualna ziemia w The Sandbox jest sprzedawana jako NFT. Są to unikalne tokeny, które przyznają prawa własności do cyfrowych przedmiotów – w tym przypadku cyfrowych działek. NFT The Sandbox mogą być kupowane i sprzedawane tak samo jak inne NFT na platformach takich jak OpenSea.

W odpowiedzi na wiadomość, że działka obok niego została sprzedana za 450 tys. dolarów, Snoop Dogg napisał na Twitterze: “Czy nie zostaniesz moim sąsiadem?”.

Mathieu Nouzareth, członek zarządu The Sandbox, powiedział dla portalu Decrypt, że kiedy firma zwróciła się do Snoop’a w sprawie współpracy, ten “od razu był bardzo zainteresowany”. Nouzareth powiedział:

Mamy zamiar zrobić z nim wiele rzeczy. Następna kampania będzie dotyczyła sprzedaży LAND ze Snoop Doggiem, a potem mamy ten duży koncert. Sprzedaliśmy 1000 biletów, a odbędzie się on na początku przyszłego roku.

Na imprezę do Snoop Dogga?

Sprzedaż Snoopverse zawiera w sumie trzy “posiadłości”, w tym działkę, która sprzedała się na aukcji za prawie pół miliona dolarów. Dwie pozostałe nieruchomości sprzedały się za blisko 5000 SAND i 67 000 SAND, czyli odpowiednio około 338 000 i 410 000 dolarów.

Oprócz tych drogich “ziemi”, dostępne są też 122 standardowe kawałki gruntu. Znajdują się one w okolicy wirtualnej posiadłości Snoop Dogg’a i kosztują 1011 SAND. Oprócz tego istnieje 67 działek premium, które kosztują 4683 SAND. Każda z nich zawiera dodatkowe NFT jako bonus. Mogą to być np. przepustki na prywatne imprezy Snoop Dogga w metawersum.

Nabywcą, który zapłacił 450 tys. za jedną z “posiadłości” w Snoopverse jest kolekcjoner NFT o pseudonimie P-Ape. Zgodnie z jego kontem na OpenSea, posiada on też Bored Ape #6445, którego cena wynosi obecnie 150 ETH oraz Mutant Ape #11089 – wartego 80 ETH.

Ta ogromna cena sprzedaży wskazuje, że niektórzy są skłonni zapłacić za działkę 3×3 w Snoopverse więcej niż za ogromny dom w Phoneix w Arizonie.

Niemniej jednak do metaverse napływa ogromny kapitał. Tylko w ostatnim tygodniu w ten nowy sektor zainwestowano ponad 100 milionów dolarów. Z tej sumy aż 86,56 miliona dolarów trafiło do The Sandbox, która oprócz Snoop Dogga współpracuje również z takimi markami jak deadmau5 i Adidas.

Sprzedaż ta nie jest też pierwszym zaangażowaniem Snoop’a w NFT. W ciągu ostatniego roku kolekcjonował on i tworzył sztukę na blockchainie. Współpracował m.in. z artystą Coldie przy wydaniu kolekcji NFT na SuperRare. Inną kolekcję wprowadził z pomocą artysty stojącego za memem Nyan Cat.

Czy Snoop Dogg jest wielorybem NFT?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.