Kto zawinił w przypadku ataku na Bybit? Adam Back wskazuje, jak udało się ukraść ETH za 1,4 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kto zawinił w przypadku ataku na Bybit? Adam Back wskazuje, jak udało się ukraść ETH za 1,4 mld USD

Kradzież kryptowalut
W tym artykule:

Sprawa największego w historii kryptowalut ataku hackerskiego, do którego doszło w miniony piątek, z pewnością będzie jeszcze przez długi czas omawiana wśród ekspertów oraz analityków, aby nie dopuścić ponownie do tego typu sytuacji. Legendarny kryptograf wskazał czynnik, który pozwolił napastnikom przejąć kryptowaluty z Bybit. 


  • Adam Back uważa, że udział EVM przy dokonywaniu transferów ETH przez zespół Bybit pozwolił hackerom na przejęcie kluczy prywatnych do ich adresów.
  • Kryptograf ostrzega, aby uważać przy stosowaniu portfeli sprzętowych do przeprowadzania transakcji na blockchainie Ethereum.

Jak wykradziono ETH z Bybit?

Sytuacja dotycząca rezerw Bybit po piątkowym ataku na tę giełdę, w wyniku którego skradziono ethery o wartości 1,4 miliarda dolarów, jest już opanowana, o czym pisaliśmy w tym miejscu. 

Jak wiadomo, hackerzy z Lazarus Group przejęli klucze prywatne do portfeli multisig, dzięki którym wyprowadzili środki z tej topowej platformy. Co jednak zawiodło w kwestii zabezpieczeń, że doszło do tej sytuacji?

Legendarny kryptograf – Adam Back – stwierdził, że wina leży tak naprawdę w strukturach działania sieci Ethereum. Wskazał dokładnie na złożoność transakcji EVM jak główną przyczynę utraty kontroli nad bezpieczeństwem tych kluczy.

CEO Blockstream wyjaśnił, że takie portfele sprzętowe, jak Ledger HWW, napotykają wciąż pewne trudności z przeprowadzaniem transakcji na blockchainie Ethereum:

HWW mają zbyt małą moc, aby interpretować i przechowywać informacje w celu weryfikacji skomplikowanych skryptów i stanów EVM.

Back wskazał, że giełda Bybit próbowała początkowo przetransferować ethery o wartości 100 milionów dolarów z zimnego portfela do gorącego, co jest standardowym procesem w kwestii zasilania płynności na platformach handlowych.

Koniem trojańskim okazał się jednak mechanizm ślepego podpisywania, bowiem hakerzy zdołali zmanipulować inteligentny kontrakt ETH, dzięki czemu wykradziono tokeny o wartości 1,4 miliarda dolarów.

Już dzień po przeprowadzonym ataku Back pisał, że Ethereum jest mało bezpiecznym ekosystemem, a EVM to tak naprawdę „skomplikowana, krucha, mało bezpieczna i podpisująca na ślepo” platforma.

 

Kradzież kryptowalut

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.