MultiversX

#50 EGLD
$45.59 4.57%
All Time High (ATH)
$542.58
23.11.2021
Market Cap
$1.2 B 4.57%
Rank 50 / 3,712
Wolumen (24h)
$25.7 M 4.57%
1,172 BTC
Podaż obiegowa
26274731
Max 31415926

Wykres MultiversX - Kurs EGLD

Przelicznik EGLD

EGLD
MultiversX [EGLD]
USA
USD
Polska
PLN

MultiversX - FAQ

Czym jest MultiversX (EGLD)?

Kto założył MultiversX?

Co czyni MultiversX wyjątkowym?

Jak działa MultiversX?

Gdzie można kupić MultiversX (EGLD)?

Kryptowaluta MultiversX - Informacje

MultiversX, wcześniej znane jako Elrond (EGD), to ekosystem technologiczny dla nowego internetu. To miejsce, które ma na celu połączenie różnych firm technologiczno-finansowych (FinTech), projektów zdecentralizowanych finansów (DeFi) czy Internetu Rzeczy (IoT). Prężnie rozwijająca się platforma, z dumą oferująca jedne z najszybszych i najtańszych transakcji w świecie kryptowalut. MultiversX potrafi przeprowadzić do 15 000 transakcji na sekundę (TPS) z kosztem transakcji wynoszącym ułamek centa.

Kluczowe informacje:

  • MultiversX to ekosystem technologiczny dla nowego internetu, łączący różne podmioty technologiczno-finansowe, projekty DeFi czy IoT.
  • Charakteryzuje się niespotykaną prędkością transakcji – nawet do 15 000 TPS.
  • Oferuje jedne z najtańszych transakcji w świecie kryptowalut.

Nowa Era Transakcji: MultiversX

MultiversX pragnie być platformą blockchain dostępną dla każdego, z myślą o nowej gospodarce zbudowanej skupionej wokół internetu, a także dla zdecentralizowanych aplikacji czy przedsiębiorstw. Jest dumne z bycia pierwszym protokołem, który zaimplementował transakcje, sieci i sharding stanu. Obecnie ma 3200 walidatorów i przeprowadziło ponad 303 miliony transakcji.

Dalszym celem MultiversX jest wprowadzenie alternatywnego systemu finansowego dla milionów osób i pomoc im w przeniesieniu się do świata zdecentralizowanych finansów i metaverse. Oferta platformy obejmuje miejsce dla deweloperów, aby tworzyć swoje dApps.

Bezpieczeństwo w MultiversX

Bezpieczeństwo na platformie MultiversX zapewnia tradycyjny mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS), w którym użytkownicy pragnący czerpać korzyści z pasywnego dochodu muszą stawiać tokeny EGLD. Przez to uczestniczą w procesie walidacji sieci i transakcji przeprowadzanych na niej.

Co istotne, MultiversX wykorzystuje również Adaptive State Sharding. To oznacza, że eliminuje wąskie gardło wynikające z konieczności przetworzenia wszystkich operacji przez jeden blok. W praktyce dzieli wszystko na mniejsze bloki, które są niezależne od siebie, ale komunikują się ze sobą. Dzięki temu oszczędzają czas.

Rebranding Elrond do MultiversX

W listopadzie 2022 roku projekt przeszedł znaczny rebranding, zmieniając nie tylko nazwę z Elrond na MultiversX, ale także główne cele. Nowym horyzontem stał się metaverse, wraz z wprowadzeniem trzech nowych produktów zaprojektowanych tak, aby stały się filarami tej zmiany.

Ecosystem MultiversX

Oprócz trzech głównych filarów, ekosystem MultiversX obejmuje również xEchange, xLaunchpand czy xSpotlight. Ponadto zawiera projekty z subsektorów explorers (eGLDScan, Bitquery), stablecoins (BUSD, wUSDC, wUSDT), NFT marketplaces (Engard, NFTR, Rarity, Frame It), launchpads (BHero, Krogan, Seedify) czy metaverse i gaming (Giants, REalm, egld.gg, VUE, holoride).

Zespół MultiversX

Projekt pod nazwą Elrond został założony w 2019 roku przez braci Beniamina i Luciana Mincu. Dołączył do nich Lucian Todea. Mainnet projektu uruchomiono w lipcu 2020 roku. Przed powstaniem MultiversX, bracia Mincu byli współzałożycielami MetaChain Capital, gdzie obaj zajmowali czołowe stanowiska CEO i CTO.

Tokenomika EGLD

W 2019 roku token Elrond (ERD) został wydany na Binance Chain z całkowitym podażą 20 miliardów. W listopadzie tego samego roku spalono już 500 milionów tokenów i wyemitowano na Ethereum jako token ERC-20.

Obecnie token ma ograniczoną podaż, która zaczyna się od 20 milionów tokenów EGLD. Maksymalna podaż może wynieść 31 415 926 tokenów EGLD.

MultiversX Giełdy - gdzie kupić

MultiversX - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
EGLD $45.59 4.57%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.