Mina [MINA] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Mina

#105 MINA
$0.5297 -5.28%
All Time High (ATH)
$9.91
01.06.2021
Market Cap
$600.43 M -5.28%
Rank 105 / 3,712
Wolumen (24h)
$19.25 M -5.28%
10 BTC
Podaż obiegowa
1133565122.84
Max ∞

Wykres Mina - Kurs MINA

Przelicznik MINA

MINA
Mina [MINA]
USA
USD
Polska
PLN

Mina - FAQ

Co to jest Mina?

Dlaczego Mina jest nazywana najlżejszym blockchainem na świecie?

Kto stworzył Mina?

Jak działa Mina?

Co to jest MINA (token)?

Jakie są zastosowania kryptowaluty MINA?

Czy Mina ma oficjalny portfel?

Czy podaż MINA jest ograniczona?

Kryptowaluta Mina - Informacje

Mina Protocol to unikalna koncepcja blockchain, która dąży do rozwiazania tzw. trylemma blockchain – zależności pomiędzy bezpieczeństwem, skalowalnością i decentralizacją. Przeważnie technologie blockchain pozwalają na zapewnienie dwóch z tych trzech cech jednocześnie. Na przykład, Ethereum jest bezpieczne i zdecentralizowane, ale boryka się z problemami skalowalności. Mina Protocol, mając na celu osiągnięcie doskonałej równowagi pomiędzy tymi trzema aspektami, proponuje wykorzystanie dowodów o zerowej wiedzy, czyli tzw. Zero-Knowledge Proofs.

Kluczowe wnioski:

  • Mina Protocol to unikalny, niewielki blockchain, który wykorzystuje inteligentne kontrakty o zerowej wiedzy (zkApps) do zapewnienia prywatnej, bezpiecznej i skalowalnej infrastruktury dla ekosystemu web3.
  • Mina Protocol koncentruje się na decentralizacji, aby zapewnić solidność sieci.
  • Rozmiar danych przechowywanych na blockchainie Mina jest stały i wynosi 22KB, co gwarantuje płynny proces weryfikacji i osiągania konsensusu sieci za pomocą 22KB dowodu o zerowej wiedzy.

Powstanie Mina Protocol

Protokół Mina został stworzony w połowie 2017 roku przez Evana Shapiroa i Izaaka Mecklera. Dwaj eksperci od kryptografii postanowili rozwiązać trylemmę blockchain. Zaprezentowali propozycję rozwiązania jednego z kluczowych problemów Ethereum: konieczności zaufania stronie trzeciej przed uruchomieniem pełnego węzła.

Zespół Mina uważa, że poleganie na scentralizowanych usługach takich jak Infura lub Alchemy do tworzenia aplikacji może podważać wiarygodność podstawowego blockchain. Zamiast tego, zespół wybrał niskie koszty przechowywania danych, aby umożliwić uruchomienie pełnych węzłów przez każdego.

Finansowanie i rozwój Mina

W marcu 2022 roku zespół Mina Protocol z powodzeniem zebrał 92 miliony dolarów w rundzie finansowania, którą poprowadziły FTX Ventures i Three Arrows Capital. Środki te mają zostać wykorzystane do przyspieszenia adopcji Mina jako wiodącej platformy o zerowej wiedzy w ramach web3 i przyciągnięcia czołowych deweloperów do sieci.

Jak działa Mina Protocol?

Mina Protocol wykorzystuje hybrydowy zestaw dowodów o zerowej wiedzy (zk-SNARKs), unikalną strukturę węzłów oraz ramy techniczne. Na najbardziej podstawowym poziomie, dowody o zerowej wiedzy to technologia, która pozwala użytkownikom udowodnić, że mają pewne informacje lub są daną osobą, nie ujawniając żadnych rzeczywistych danych drugiej stronie. Mina Protocol wprowadza mechanizm zwany Recursive Zero-Knowledge Proof.

Funkcje Mina Protocol

  1. Dostęp do globalnego pieniądza z Mina: Dostęp do stabilnych coinów i tokenów na całym świecie za pomocą łańcucha Mina o wielkości 22 kb, umożliwiający globalne transakcje ze smartfonów i przeglądarek bez udostępniania danych osobowych scentralizowanym jednostkom.
  2. Rozwój zkAppS3, aplikacji zabezpieczonych prywatnością: Tworzenie zdecentralizowanych aplikacji (DApps) za pomocą zk-SNARKs w celu zachowania prywatności danych, weryfikując wymagania bez ujawniania informacji o użytkowniku.
  3. Rozwiązanie problemu interoperacyjności przedsiębiorstw z Mina: Wykorzystanie efektywności kosztowej i prywatności prywatnych łańcuchów z interoperacyjnością publicznych łańcuchów za pomocą Mina, umożliwiając efektywną interoperacyjność przedsiębiorstw.
  4. Wsparcie dla biznesu za pomocą Mina: Umożliwienie małym i średnim przedsiębiorstwom na całym świecie tworzenia produktów krypto, bezproblemowo integrując je z tradycyjnymi rozwiązaniami finansowymi. Strony trzecie nie kontrolują procesów tworzenia, wdrażania i operacji, które nie wymagają wysokich kosztów ani specjalistycznej wiedzy technicznej.
  5. Zmniejszenie opłat transakcyjnych i zwiększenie bezzaufaniowych transakcji: Umożliwienie bezzaufaniowego handlu elektronicznego i transakcji peer-to-peer bez potrzeby korzystania z scentralizowanych pośredników, co minimalizuje opłaty transakcyjne i ułatwia globalne transakcje.

Mina Giełdy - gdzie kupić

Mina - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
MINA $0.5297 -5.28%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.