eCash [XEC] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

eCash

#96 XEC
$0.00003592 -1.54%
All Time High (ATH)
$0.00059259
10.11.2021
Market Cap
$708.79 M -1.54%
Rank 96 / 3,712
Wolumen (24h)
$7.39 M -1.54%
0 BTC
Podaż obiegowa
19731795298091
Max 21000000000000

Wykres eCash - Kurs XEC

Przelicznik XEC

XEC
eCash [XEC]
USA
USD
Polska
PLN

eCash - FAQ

Czym jest eCash (XEC)?

Kto jest twórcą eCash?

Co czyni eCash unikalnym?

Kryptowaluta eCash - Informacje

eCash (XEC) jest nowatorskim projektem kryptowalutowym, który w swoim manifeście czerpie z filozofii monetarnej Miltona Friedmana. Realizuje wizję “zabezpieczonej technologicznie zdrowej waluty”, czerpiąc z wieków teorii ekonomicznej i ponad dekady doświadczeń związanych z kryptoświatem.

Kluczowe informacje

  • eCash (XEC) to kryptowaluta stworzona przez firmę Bitcoin ABC.
  • XEC początkowo był znany jako Bitcoin Cash ABC (BCHA) przed rebrandingiem w lipcu 2021 roku.
  • eCash rozwija liczne funkcje związane z prywatnością, w tym protokół CashFusion.
  • eCash ma na celu zwiększenie skali przetwarzania do 5 milionów transakcji na sekundę (TPS).
  • XEC stosuje konsensus proof-of-stake (PoS) Avalanche, który umożliwia natychmiastowe zatwierdzanie transakcji i rozbudowę sieci bez rozgałęzień.
  • eCash koncentruje się na zdobywaniu popularności i jest powszechnie stosowany w handlu cyfrowym.

Historia eCash (XEC)

Za powstaniem eCash stoi Amaury Séchet, który wcześniej kierował projektem Bitcoin Cash. Przed zaangażowaniem się w kryptowaluty, Séchet pracował jako programista dla Facebooka po opuszczeniu francuskiej firmy IT Hub’Sales.

eCash (XEC), początkowo znany jako Bitcoin Cash ABC (BCHA), wyłonił się jako odłam (fork) z Bitcoin Cash (BCH) w listopadzie 2020 roku. BCH z kolei był forkem Bitcoina, wykonanym przez zespół programistów niezadowolonych z kierunku, w którym zmierzała społeczność deweloperów Bitcoina.

Tokenomia XEC

Po rebrandingu z BCHA na eCash, deweloperzy zdecydowali się na zmniejszenie liczby miejsc po przecinku z ośmiu do dwóch. Według Secheta: “Żadna inna waluta nie ma 8 miejsc po przecinku. Dlaczego kryptowaluta miałaby je mieć?”. Moneta XEC ma stałą podaż 21 bilionów.

eCash Giełdy - gdzie kupić

eCash - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię
XEC $0.00003592 -1.54%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.