Kryptowaluty będące forkami bitcoina (BTC) rosną po halvingu Bitcoin Cash (BCH) | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty będące forkami bitcoina (BTC) rosną po halvingu Bitcoin Cash (BCH)

Filip Dzięciołowski
bitcoin cash halving

Najstarszy z forków króla kryptowalut, czyli Bitcoin Cash (BCH) kilka godzin temu przeszedł swój drugi już halving, po którym ilość jego tokenów przyznawana górnikom została zredukowana o 50%. Jego kurs zanotował wzrostami i znajduje się na najwyższym poziomie od listopada 2021 roku. Rosną także inne tokeny będące następnymi pochodnymi bitcoina.


  • Bitcoin Cash (BCH) przeszedł wczoraj w godzinach wieczornych swój drugi halving, po którym poziom wypłacanych nagród dla minerów spadł z 6,25 BCH do 3,125 BCH,
  • Za niecałe pół roku kolejny fork BTC doświadczy podobnej zmiany. Bitcoin Satoshi Vision (BSV) swój podział nagród będzie miał w dniu 8 września,
  • Najważniejszy jest oczywiście halving bitcoina (BTC), który odbędzie się w okolicach 20 kwietnia.

Pierwszy halving w tym roku już za nami

Bitcoin Cash (BCH) powstał w wyniku pierwszego hard forka króla kryptowalut w 2017 roku. Ta pochodna tworu Satoshiego Nakamoto posiada wiele analogicznych właściwości, co oryginał, czyli między innymi działanie w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW). Różnicę stanowi tutaj przede wszystkim wielkość bloków w jego sieci, przez co realizowane za jej pośrednictwem transakcje są szybsze i tańsze.

Podaż tej kryptowaluty również wynosi 21 milionów sztuk. Wczoraj miejsce miał już drugi od czasu jej powstania halving, po którym nagroda wypłacana górnikom została zmniejszona połowę do poziomu 3,125 BCH.

Już na kilka dni przed tym wydarzeniem cena tego tokena zaczęła piąć się do góry, a dziś także kurs BCH świeci na zielono.

W momencie pisania tych słów Bitcoin Cash kosztuje 640 dolarów, ale jeszcze kilka godzin temu był on handlowany po cenie 683 dolarów. Od wczoraj, gdy jego dzienny dołek wynosił 559 dolarów, wartość BCH na rynku skoczyła o 21%.

Natomiast na 2 dni przed halvingiem, czyli 1 kwietnia, kurs tego forka dobił do poziomu 701 dolarów, co oznaczało najwyższy wynik od 11 listopada 2021 roku! Od początku br. token skoczył o 169%. W kwestii kapitalizacji rynkowej, jego marketcap wynosi 12,3 miliarda dolarów, co plasuje go na 11. miejscu największych kryptowalut.

BCH
Wykres cenowy Bitcoin Cash na giełdzie OKX. Źródło: TradingView

Nie tylko BCH rośnie po wczorajszym zmniejszeniu poziomu nagród dla górników. Kolejne forki, które powstały po 2018 roku – Bitcoin Cash ABC (obecnie działający już jako eCash) oraz Bitcoin Cash SV (skrót od Satoshi Vision) także notują wzrosty.

Zacznijmy od eCash. Jego aktualna cena wzrosła o 13% od wczoraj, jednakże w przypadku nie możemy mówić o jakiś spektakularnych wzrostach w skali kilku miesięcy. Kryptowaluta traci 27% od swojego lokalnego szczytu z 4 marca br, który wynosił 0,00009317 USD.

XEC
Wykres cenowy XEC na giełdzie OKX. Źródło: TradingView

Bitcoin Satoshi Vision (BSV) od wczoraj wzrósł o blisko 20%. Mimo wszystko ten token w ostatnim czasie zaliczył spory spadek, co jest w głównej mierze powiązane ze spektakularną porażką w sądzie powiązanego z nim promotora, który twierdził, że jest prawdziwym Satoshim Nakamoto. Chodzi oczywiście o Craiga Wrighta, czyli australijskiego programistę, który domagał się praw autorskich nad Białą Księgą Bitcoina, aczkolwiek nie potrafił zupełnie przedstawić żadnych dowodów na to, że to on ją stworzył. Na dany moment BSV kosztuje 95,62 dolara.

BSV
Wykres cenowy BSV na giełdzie OKX. Źródło: TradingView

Jak radzi sobie król kryptowalut?

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze sytuacji na wykresie cenowym bitcoina (BTC), czyli przywódcy całego kryptowalutowego stada. Dziś jego cena na rynkach to 66 582 dolary, czyli w skali ostatniej doby mówimy o drobnym wzroście o 1,26%.

To niewiele, a wręcz możemy stwierdzić, że aktywo od ostatnio handluje bokiem poruszając się w przedziale od 65 tys. do 70 tys. dolarów. Halving największego z cyfrowych aktywów jest zaplanowany na okolice 20 kwietnia.

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: Tradingview
bitcoin cash halvingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.