Riccardo „Fluffypony” Spagni tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd USA | Wiadomości | CrypS.

Riccardo „Fluffypony” Spagni tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd USA

Konrad Juszczyk
Były deweloper Monero aresztowany pod zarzutem oszustwa

Były główny deweloper Monero, Riccardo „Fluffypony” Spagni, został w sierpniu zatrzymany przez amerykańskie organy ścigania. Teraz rząd USA wypuszcza go tymczasowo, ze względu na nieotrzymanie wymaganych dokumentów od rządu RPA.

Fluffypony na wolności

Riccardo Spagni, znany również pod pseudonimem internetowym „Fluffypony”, został tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd amerykański i „aktywnie współpracuje” ze swoimi prawnikami, aby wrócić do swojego rodzinnego kraju RPA. Zwolnienie daje byłemu deweloperowi Monero pewną swobodę, przynajmniej chwilową, podczas gdy ten próbuje załatwić sprawę, za którą został zatrzymany i postawić ją za sobą „raz na zawsze”.

Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi we wtorek, Stany Zjednoczone nie otrzymały wymaganych dokumentów od rządu RPA w tym tygodniu, w związku z czym Spagni otrzymał pozwolenie na zamieszkanie w środkowym dystrykcie Tennessee. Warto podkreślić, że deweloper nie mógł dotychczas wyjść z aresztu za kaucją, ze względu na decyzję sądu.

Czemu Ricardo Spagni został zatrzymany?

Były deweloper Monero został aresztowany 20 lipca w Nashville na wniosek władz RPA i oskarżony o przestępstwa niezwiązane z przemysłem kryptograficznym. Ponoć Spagni dokonał oszustw w RPA w latach 2009 i 2011, których szkody szacuje się na około 100 000 dolarów. Sprawa jest dosyć patowa dla Spagniego, ponieważ ma on poważne kłopoty (do 20 lat więzienia) za małe oszustwo finansowe, gdy jest już multimilionerem. Warto podkreślić, że Spagni zatrudnił Briana Kleina, czołowego prawnika zajmującego się procesami kryptograficznymi, aby zajął się jego sprawą.

Były deweloper Monero aresztowany pod zarzutem oszustwa
reklama
reklama