Riccardo „Fluffypony” Spagni tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd USA | Wiadomości | CrypS.

Riccardo „Fluffypony” Spagni tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd USA

Konrad Juszczyk
Były deweloper Monero aresztowany pod zarzutem oszustwa

Były główny deweloper Monero, Riccardo „Fluffypony” Spagni, został w sierpniu zatrzymany przez amerykańskie organy ścigania. Teraz rząd USA wypuszcza go tymczasowo, ze względu na nieotrzymanie wymaganych dokumentów od rządu RPA.

Fluffypony na wolności

Riccardo Spagni, znany również pod pseudonimem internetowym „Fluffypony”, został tymczasowo zwolniony z aresztu przez sąd amerykański i „aktywnie współpracuje” ze swoimi prawnikami, aby wrócić do swojego rodzinnego kraju RPA. Zwolnienie daje byłemu deweloperowi Monero pewną swobodę, przynajmniej chwilową, podczas gdy ten próbuje załatwić sprawę, za którą został zatrzymany i postawić ją za sobą „raz na zawsze”.

Zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi we wtorek, Stany Zjednoczone nie otrzymały wymaganych dokumentów od rządu RPA w tym tygodniu, w związku z czym Spagni otrzymał pozwolenie na zamieszkanie w środkowym dystrykcie Tennessee. Warto podkreślić, że deweloper nie mógł dotychczas wyjść z aresztu za kaucją, ze względu na decyzję sądu.

Czemu Ricardo Spagni został zatrzymany?

Były deweloper Monero został aresztowany 20 lipca w Nashville na wniosek władz RPA i oskarżony o przestępstwa niezwiązane z przemysłem kryptograficznym. Ponoć Spagni dokonał oszustw w RPA w latach 2009 i 2011, których szkody szacuje się na około 100 000 dolarów. Sprawa jest dosyć patowa dla Spagniego, ponieważ ma on poważne kłopoty (do 20 lat więzienia) za małe oszustwo finansowe, gdy jest już multimilionerem. Warto podkreślić, że Spagni zatrudnił Briana Kleina, czołowego prawnika zajmującego się procesami kryptograficznymi, aby zajął się jego sprawą.

Były deweloper Monero aresztowany pod zarzutem oszustwareklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.