Kolejne wzrosty kursu bitcoina. Ten wskaźnik jest tego najlepszym dowodem | Wiadomości | CrypS.

Kolejne wzrosty kursu bitcoina. Ten wskaźnik jest tego najlepszym dowodem

Jacek Walewski

Dane on-chain pokazują, że hodlerzy skupują bitcoiny. Wartość portfeli tych ostatnich osiągnęła nowe ATH. Trudno o bardziej byczy sygnał.


  • Dane on-chain wskazują na to, że hodlerzy skupują BTC.
  • Wraz z rosnącym popytem możemy oczekiwać wzrostu ceny kryptowaluty.

Bitcoinowi hodlerzy kupują

Ki Young JU, założyciel i dyrektor generalny firmy analitycznej Cryptochant, wskazał, że napływ bitcoinów na portfele hodlerów osiągnął nowe ATH. Zainteresowały go zwłaszcza “adresy akumulacyjne”.

Chodzi o takie adresy, na które ktoś głównie wpłaca BTC, a nie wypłaca. JU starał się także ze swojej analizy wykluczyć adresy, które należą do scentralizowanych giełd lub górników. Brał też pod uwagę adresy, na które ktoś wpłacił środki najpóźniej 7 lat temu.

To ostatnie jest bardzo ważne. Trzeba bowiem brać pod uwagę to, że portfele, które są uśpione od ponad siedmiu lat, często zawierają środki, do których ktoś nie ma już dostępu. Po prostu inwestor mógł zgubić klucze prywatne. BTC z nich nie zostaną już sprzedane, więc na zawsze pozostaną na adresie.

Co to wszystko oznacza?

Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, co to wszystko oznacza dla kursu? To proste: hodlerzy zwiększają swoje zasoby. Widać to na poniższym wykresie:

 

Jeżeli więc bitcoiny trafią w ręce osób, które są w stanie hodlować je przez kilka lat, podaż kryptowaluty na giełdach nie będzie wysoka. Do tego w kwietniu zajdzie halving, który dodatkowo zmniejszy ilość nowo wykopanych coinów. Jakby tego było mało, ETF-y spot BTC skupują bitcoiny dla swoich klientów.

Wszystkie powyższe czynniki pokazują w jak ciekawym momencie jesteśmy. Popyt na BTC rośnie, podaż spada. Efektem wręcz muszą być wysokie wzrosty wyceny bitcoina.

Obecna sytuacja na rynku

W momencie pisania tych słów 1 BTC kosztuje 51 780 USD, co oznacza pewną stagnację kursu – zarówno w skali tygodnia, jak i doby.

Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

O wiele ciekawiej sytuacja wygląda na poletku Ethereum. 1 ETH kosztuje nieco ponad 3000 USD, co oznacza 8-proc. skok w skali 7 dni i 2,2% od wczoraj.

Wykres cenowy ETH na giełdzie Binance. Źródło: TradingViewreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.