Kapitalizacja stablecoinów osiągnęła 20 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja stablecoinów osiągnęła 20 mld dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
stablecoiny kapitalizacja

Kapitalizacja rynkowa stablecoinów osiągnęła ostatnio wartość 20 miliardów dolarów. Jest to poziom równy kapitalizacji wszystkich kryptowalut w lutym 2017 roku. Ponadto, łączny wolumen handlu wszystkich stabilnych monet wynosi teraz 26 mld dolarów.

Rynek stablecoinów kwitnie

Wg. najnowszych statystyk, całkowity market cap stablecoinów przekroczył 20 miliardów dolarów. Jak zauważył Dan Romero, jest to wartość odpowiadająca całkowitej kapitalizacji rynku kryptowalut w lutym 2017 roku.

Tether (USDT) nadal jest dominującym stablecoinem, a jego market cap wynosi obecnie 15.6 mld dolarów. Następny w kolejności jest USDC, którego łączna wartość to 2.6 mld dolarów. Ta duża różnica pomiędzy nimi pokazuje, jak bardzo popularny jest USDT. Na trzecim miejscu znajduje się DAI, którego kapitalizacja stopniowo zbliża się do 1 miliarda dolarów.

Większość stablecoinów jest oparta na dolarze

Dane dot. stablecoinów z serwisu CoinGecko pokazują również, że większość rynku to stabilne monety oparte na dolarze. Spośród 28 stablecoinów umieszczonych w rankingu, 18 to monety dolarowe: USDT, USDC, BUSD, True USD (TUSD), Paxos Standard, HUSD, sUSD, mStable USD, USDK, Gemini Dollar (GUSD), EOSDT, Reserve, Stable Dollar (USDS), Origin Dollar (OUSD), PieDAO USD++ (USD ++), Nubits (USNBT), Unified Stable Dollar (USD), DeFiDollar (DUSD).

Stablecoiny oparte na amerykańskich dolarach stanowią około 65 procent całego rynku. Niektóre z nich jednak straciły swoje powiązanie z tą walutą m.in. PieDAO USD++, NuBits, Stably Dollar.

Oprócz dolarowych stablecoinów, w obiegu znajdują się również kryptowaluty powiązane z innymi walutami fiat. Są to m.in. BiLira (TRYB), EURBASE (EBASE), status euro (EURS), Bitcny (BITCNY), Binance GBP (BGBP) i Binance KRW (BKRW).

Rośnie użycie Tethera (USDT)

Stablecoiny doświadczyły w tym roku ogromnego wzrostu i adopcji, głównie ze względu na boom DeFi. Zgodnie z niedawno opublikowanym raportem Chainalysis, oprócz manii na yield farming, stablecoiny, a zwłaszcza USDT, ułatwiają przepływ kapitału na dużą skalę.

Tether jest zdecydowanie najbardziej popularnym stablecoinem w Azji Wschodniej. Transakcje USDT stanowią 93% wartości wszystkich stabilnych monet przekazywanych w tym regionie.

Ale dlaczego Tether? Założyciel Primitive Ventures Dovey Wan w rozmowie z Chainalysis, wyjaśnił:

Wielu popularnych krypto influencerów w Chinach było historycznie dużymi zwolennikami Bitfinexu, którego firma macierzysta jest również właścicielem Tether. Wielu z nich stało się hurtownikami Tetheru, sprzedając stablecoina dużej sieci handlarzy OTC w Chinach. Ci handlowcy OTC z kolei sprzedają Tether masom. ‘To jest bardzo zdecentralizowane’.

stablecoiny kapitalizacjareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.