Kapitalizacja Tethera przekroczyła 40 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja Tethera przekroczyła 40 mld USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
tether usdt

Kapitalizacja rynkowa Tethera (USDT), największego stablecoina, przekroczyła 40 miliardów dolarów. Nowy kamień milowy ma miejsce zaledwie dwa miesiące po przekroczeniu bariery 30 mld USD.

Aktualnie Tether jest trzecią największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji i ustępuje miejsca tylko Bitcoinowi i Ethereum. Co więcej USDT posiada teraz taki sam market cap jak należąca do PayPal firma e-commerce eBay. Coraz szybciej zbliża się też do pokonania Bank of New York Mellon Corporation. Warto zauważyć, że kapitalizacja rynkowa Tethera jeszcze rok temu wynosiła zaledwie 4,6 miliarda dolarów.

kapitalizacja tethera
Kapitalizacja Tethera (USDT) źródło: Coinmarketcap

Podczas gdy Tether często spotyka się z oskarżeniami o napędzanie rynku za pomocą “drukarki”, popyt na USDT w rzeczywistości pochodzi od użytkowników, którzy używają stablecoinów do zakupu różnych kryptowalut lub lokowania swoich zysków.

USDT jest zdecydowanie największą kryptowalutą pod względem dziennego wolumenu handlu (86 mld USD). Bitcoin natomiast zajmuje odległe drugie miejsce (57 mld USD).

Tether jest również popularny wśród zamożnych inwestorów, którzy do robienia zakupów wybierają rynki pozagiełdowe (OTC). Unikając giełd, mają pewność, że ich transakcje nie będą wyświetlane w publicznie dostępnych księgach zleceń. To z kolei zapewnia, że nie będą one miały wpływu na rynek. Platformy OTC odgrywają ważną rolę w Chinach, gdzie handel kryptowalutami został zakazany we wrześniu 2017 roku. Stąd też Azja nadal jest największym rynkiem dla Tethera.

Jak informowaliśmy ostatnio, iFinex, spółka macierzysta powiązanej z Tetherem giełdy Bitfinex, miesiąc temu zawarła ugodę z nowojorskim prokuratorem generalnym Letitią James. Ugoda zakazała emitentowi stablecoinów działania w stanie Nowy Jork, który jest znany z surowych regulacji.

tether usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.