Kapitalizacja Bitcoina wyprzedziła Mastercard | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja Bitcoina wyprzedziła Mastercard

Redakcja
bitcoin btc

Całkowita kapitalizacja rynkowa Bitcoina (BTC) przekroczyła dziś kapitalizację giganta płatności Mastercard. Według platformy AssetDash, najstarsza kryptowaluta plasuje się teraz na 16 miejscu wśród największych firm na świecie.

Aktualnie kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi prawie 347 miliardów dolarów, a jego cena oscyluje w granicach 18 600 dolarów. Według danych AssetDash, kapitalizacja BTC wzrosła o 3 % i było to na tyle wystarczająco, aby wyprzedzić giganta płatności Mastercard, którego market cap stracił 0.6 %.

W świecie korporacyjnym kapitalizacja rynkowa stanowi całkowitą wartość rynkową akcji danej firmy w dolarach. W przypadku Bitcoina, kapitalizacja to łączna cena wszystkich BTC, które są obecnie w obiegu.

Ponieważ cena BTC stale rośnie, Bitcoin może wyprzedzić jeszcze więcej konkurentów. Następny na liście na przykład jest JPMorgan Chase & Co, którego kapitalizacja to około 349 miliardów dolarów. Do przegonienia jednego z największych banków na świecie, Bitcoinowi brakuje zaledwie 3 mld market capu.

Wśród innych ogromnych firm, które bitcoin przegonił w ostatnim czasie znajdują się: Nvidia (327 miliardów dolarów), Walt Disney Company (253 miliardy dolarów), Bank of America (231 miliardów dolarów), Coca-Cola Company (226 miliardów dolarów) i PayPal (223 miliardy dolarów).

Dlaczego Bitcoin rośnie?

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnęła rekord 330 mln dolarów w dniu 17 listopada. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 3 dni, zyskał on kolejne 16 miliardów dolarów. Na ostatnie wzrosty BTC miały wpływ m.in. inwestycje poczynione przez największe firmy, takie jak MicroStrategy, Square czy Stone Ridge, publiczne wsparcie dla kryptowalut ze strony wybitnych ekspertów finansowych czy ostatni halving. Czy Bitcoin przebije swoje ATH i osiągnie poziom prognozowany przez krypto komentatorów? Niestety na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ponieważ nie mamy szklanej kuli! Z całą pewnością jednak, najbliższy czas będzie bardzo ekscytującym okresem dla posiadaczy cyfrowych aktywów!

bitcoin btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.