Kanada otwiera się na kontrowersyjną giełdę | Wiadomości | CrypS.

Kanada otwiera się na kontrowersyjną giełdę

Patryk Chodyniecki
Tylko najmądrzejsi (i najgłupsi) inwestorzy posiadają bitcoiny

Kanada może okazać się ratunkiem dla Coinbase – jednej z czołowych giełd kryptowalutowych na świecie. 


Pomimo problemów z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) platforma oficjalnie rozpoczęła działalność w sąsiadującym kraju. Jakie usługi tam oferuje? O tym piszemy poniżej!

Ekspansja mimo problemów regulacyjnych

Chociaż firma boryka się z poważnymi problemami regulacyjnymi w swoim kraju, głównie ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wydaje się, że skupia się teraz na innych szerokościach geograficznych. Powiedzmy sobie szczerze – istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że właśnie w wyniku problemów regulacyjnych giełda Coinbase postanowiła znaleźć kraje, które są bardziej otwarte dla branży cyfrowych aktywów. 

Wizja przekracza granice

Mimo że Coinbase stało się jedną z wiodących amerykańskich giełd kryptowalutowych i było pierwszą publicznie notowaną tego typu firmą, to podkreśla, że misją spółki jest ekspansja za granicę: 

Cel naszej przejrzystości i zgodności z prawem doprowadził nas do stania się publicznie notowaną firmą w Stanach Zjednoczonych, ale nasza wizja przekracza te granice. Dziś z dumą ogłaszamy kluczowy krok w strategii ekspansji międzynarodowej – oficjalne działamy już w Kanadzie.

Dlaczego Kanada?

Zespół stojący za platformą wyjaśnił, że ekspansja do Kanady była wynikiem kompleksowych ram regulacyjnych w tym kraju oraz lokalnego zainteresowania innowacjami. Coinbase podkreśla również, że Kanadyjczycy są bardzo zainteresowani branżą kryptowalut. Badania wskazują na to, że 30% obywateli planuje je nabyć w niedługim czasie!

Można powiedzieć, że zarówno Coinbase jak i Kanada działają w symbiozie. Platforma może legalnie oferować usługi, a użytkownicy mogą teraz wpłacać i wypłacać środki w CAD do i z ich portfeli Coinbase za pośrednictwem przelewów Interac e-transfer. Mogą również korzystać z Coinbase One, który oferuje brak prowizji od transakcji, priorytetowe wsparcie oraz zwiększone nagrody za staking. Ponadto firma planuje włączyć możliwość szybkich wpłat, wypłat oraz wysokich dziennych limitów transakcji w późniejszym terminie.

Podsumowanie 

W przeciwieństwie do problemów regulacyjnych USA, Coinbase już oficjalnie chwali się współpracą z kanadyjskimi organami nadzoru, partnerami bankowymi oraz inwestorami. Co ciekawe – platforma jest również otwarta na wszelkie sugestie użytkowników odnośnie jej działania. Bez wątpienia wejście Coinbase na rynek kanadyjski sygnalizuje dalszą ekspansję firmy na globalnym rynku kryptowalut. W kontekście rosnących wyzwań regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych, ekspansja ta może być kluczową strategią dla przyszłości firmy.

Tylko najmądrzejsi (i najgłupsi) inwestorzy posiadają bitcoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.