Kalifornia testuje system aktów własności pojazdów w formie NFT | Wiadomości | CrypS.

Kalifornia testuje system aktów własności pojazdów w formie NFT

Redaktor: Michał Misiura
kalifornijski urząd współpracuje z tezosem

Kalifornijski Departament ds. Komunikacji (DMV) prowadzi testy w zakresie digitalizacji aktów własności pojazdów w formie NFT na bazie sieci Tezos. Przedsięwzięcie to wynik współpracy między DMV, Tezos i firmą opracowującą oprogramowanie kryptowalutowe Oxhead Alpha. DMV jest agencją stanową, która rejestruje pojazdy mechaniczne i łodzie oraz jest odpowiedzialna za wydawanie praw jazdy.


Oprócz digitalizacji aktów własności samochodów inicjatywa ma na celu ułatwienie procesu przenoszenia własności pojazdów. Obecnie DMV przeprowadza próby prywatnej wersji testowej w sieci Tezos.

Dyrektor ds. cyfryzacji kalifornijskiego DMV Ajay Gupta powiedział, że urząd zamierza w pełni zdigitalizować bazę danych aktów własności pojazdów. Oczekuje się, że cały proces zostanie zakończony w ciągu trzech miesięcy i będzie obejmował również aplikacje dla konsumentów, w tym portfele cyfrowe.

Kalifornia jest innowacyjnym centrum w Stanach Zjednoczonych, a urząd państwowy, który korzysta z takich technologii to ważny krok dla obywateli oczekujących takich działań. Władze stanu nie pierwszy raz jednak dają się poznać jako otwarte na nowe technologie. Komunikat o współpracy z siecią Tezos nie wpłynął na notowania kryptowaluty XTZ.

Kalifornia i inne stany zawierają ugodę z Nexo

Niedawno kalifornijski Departament ds. Ochrony Finansowej i Innowacji (DFPI) ogłosił, że zawarł ugodę z firmą Nexo zajmującą się pożyczkami kryptowalutowymi. Ugoda o wartości 22,5 mln USD zakończyła dochodzenie prowadzone przez kilku stanowych regulatorów. Działania prowadziła grupa robocza North American Securities Administrators Association (NASAA), która analizowała jeden z produktów firmy Nexo.

Władze w Stanach Zjednoczonych wydają się otwarte na wykorzystanie technologii blockchain do różnych celów. Wykazują jednak coraz większe niezadowolenie w odniesieniu do produktów wysokodochodowych, które są obarczone bardzo dużym ryzykiem dla inwestorów. W związku z tym regulatorzy, w tym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zwiększyły swoje wysiłki w walce z potencjalnymi wyłudzeniami.

kalifornijski urząd współpracuje z tezosemreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.