Współtwórca BitClub Network przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Współtwórca BitClub Network przyznał się do winy

Zerelik Maciej
bitclub network

Silviu Catalin Balaci przyznał się, że był jedną z osób stojących za BitClub Network, kryptowalutowym programem Ponzi, który według biura prokuratora okręgu New Jersey, wyłudził od swoich inwestorów co najmniej 722 miliony dolarów w BTC.

Podczas wideokonferencji z amerykańską sędzią okręgową Claire Cecchi, Balaci, 35-letni rumuński programista, który został aresztowany w Niemczech w grudniu zeszłego roku, potwierdził, że brał udział w „oszustwie oraz oferowaniu i sprzedaży niezarejestrowanych umów inwestycyjnych w związku ze swoją rolą w sieci BitClub Network”.

„Balaci pomagał Goettschemu i Medlinowi w tworzeniu i prowadzeniu sieci BitClub i służył jako programista sieci BitClub”

– napisano w oświadczeniu.

Przestępcy grozi do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości do 250000 dolarów.

Organy ścigania robią coraz większe postępy ws. BitClub

Jak informowaliśmy w dniu 11 grudnia 2019 roku, prokuratorzy oskarżyli Matthewa Brenta Goettsche’a, Jobadiaha Sinclaira Weeks i Silviu Catalina Balaci’ego o prowadzenie piramidy BitClub, która była jednym z największych scamów, powiązanych z kyptowalutami.

BitClub Network działało pod pozorem firmy inwestującej w kopalnie bitcoinów. Typowy dla takich oszustw, wielopoziomowy marketing premiował uczestników projektu za zapraszanie kolejnych osób, które inwestowały w nieistniejące pule wydobywcze.

W swoim oświadczeniu Balaci potwierdził, że BitClub nigdy nie posiadał zyskownej kopalni, jednak aktywa ich ofiar były regularnie wykorzystywane od kwietnia 2014 roku do grudnia 2019 roku.

W ramach programu Balaci i Goettsche dyskutowali o tym, że grupą docelową dla sieci BitClub będą „głupi inwestorzy”, których określili mianem „owiec” i sprecyzowali, że będą „budować ten cały model na grzbietach idiotów”.

– zaznaczyła kancelaria adwokacka.

Niedawno, szef całego „projektu”, Russ Medlin, został aresztowany w Indonezji. Po ponad sześciomiesięcznej ucieczce przed organami ścigania, w końcu został przyłapany na oskarżeniach o seks z nieletnimi, po tym jak zauważono trzy młode dziewczyny opuszczające jego mieszkanie w Dżakarcie.

bitclub network
reklama
reklama