Russ Medlin z piramidy BitClub aresztowany w Indonezji | Wiadomości | CrypS.

Russ Medlin z piramidy BitClub aresztowany w Indonezji

Michał Misiura
russ medlin z bitcoinowej piramidy bitclub network aresztowany w dżakarcie

Jedna z głównych postaci, stojących za wycenianą na 722 mln dolarów bitcoinową piramidą finansową BitClub, trafiła w ręce policji. Do aresztowania doszło w ostatnią niedzielę w Dżakarcie Południowej.

Russ Medlin wraz z czterema współspiskowcami otrzymał zarzuty związane z prowadzeniem sieci BitClub. Według informacji podanych przez portal Suara, do zatrzymania doszło w niedzielę, w rejonie mieszkaniowo-handlowej dzielnicy Kebayoran Baru w Dżakarcie Południowej. W aresztowaniu brała udział metropolitarna policja z Dżakarty oraz amerykańskie FBI. Doniesienia o współpracy indonezyjskich funkcjonariuszy i Federalnego Biura Śledczego, potwierdził dżakarcki komisarz ds. public relations Yusri Yunus. Indonezyjska policja wstrzymuje się jednak z podawaniem szczegółów na temat zajścia i chronologii wydarzeń.

Medlin na czarnej liście FBI

Russ Medlin trafił na listę osób poszukiwanych przez FBI w związku z udziałem w oszustwie BitClub. Dodatkowo jest także skazanym pedofilem, który ukrywał się od grudnia zeszłego roku. Aresztowanie Medlina otwiera drogę do procesu przeciwko twórcom piramidy finansowej, która doprowadziła inwestorów do strat szacowanych na 722 mln dolarów. Oficjalne postępowanie sądowe otworzy się prawdopodobnie w krótkim czasie po przetransportowaniu zatrzymanego do Stanów Zjednoczonych.

Piramida BitClub

BitClub Network działało pod pozorem firmy inwestującej w kopalnie bitcoinów. Typowy dla takich oszustw, wielopoziomowy marketing premiował uczestników projektu za zapraszanie kolejnych osób, które inwestowały w nieistniejące pule wydobywcze. Dotychczas zatrzymano 3 organizatorów przekrętu. W rękach amerykańskich służb znaleźli się Joseph Abel (49 lat), Matthew Goettsche (37 lat) i Jobadiah Weeks (38 lat). Prowadzący sprawę prokurator określił BitClub Network, mianem wysokozaawansowanej piramidy finansowej.

„Owce” i „idioci”

Wśród zebranych dowodów znalazła się wypowiedź aresztowanego Matthew’a Goettsche’go, który określił ofiary swojego projektu mianem owiec i idiotów, na których grzbietach zbudował swój biznes. Grono, do którego po niedzielnym aresztowaniu, dołączył Russ Medlin odpowie za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych oraz spisek w celu popełnienia oszustwa. Wbrew innej wypowiedzi Goettsche’go: „przejdziemy na emerytuję bogaci jak ch**”, zatrzymanym grożą wysokie grzywny, przepadek mienia oraz długie odsiadki.

Na wolności pozostaje wciąż 5 współtwórca BitClub’u, którego nazwiska nie podano do publicznej wiadomości.

russ medlin z bitcoinowej piramidy bitclub network aresztowany w dżakarcie
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.