Jesteś klientem TEGO banku i handlujesz kryptowalutami? Miej się na baczności! | Wiadomości | CrypS.

Jesteś klientem TEGO banku i handlujesz kryptowalutami? Miej się na baczności!

Jeden z największych banków w Polsce właśnie przekazał, że nie chce mieć nic wspólnego z kryptowalutami. Możliwe, że to zapowiedź zamykania kont firmom, które obracają cyfrowymi aktywami.


  • Bank ING opublikował komunikat, z którego wynika, że nie jest bankiem przyjaznym kryptowalutom.
  • Wpisuje się to w szerszą politykę banku, który już wcześniej informował, że nie chce mieć nic wspólnego z cyfrowymi aktywami.

ING jest na “nie” wobec krypto

Każdy, kto jest na rynku kryptowalut dostatecznie długo, pamięta, że w 2017 r. sporo banków zamykało konta giełdom kryptowalut.

Potem sytuacja się unormowała. Czy jednak teraz czeka nas powtórka z tej wątpliwej rozrywki?

Po sieci krąży screen komunikatu banku ING.

Jak wynika z powyższego, “pismo” musiały otrzymać firmy, które ING uznało za działające na rynku kryptowalut.

To nie pierwszy raz…

Analiza komunikatów ING pokazuje jednak, że bank ten nie jest szczególnie przychylny cyfrowym aktywom. W 2018 r. zadano instytucji pytanie, czy otwiera rachunki kryptowalutowym firmom. Oto odpowiedź, jaką wtedy udzielono:

Nie otwieramy kont dla przedsiębiorców, którzy chcą przez nie obsługiwać kupno/sprzedaż kryptowalut.

Obrót kryptowalutami nie jest przyczyną wypowiedzenia przez nas umowy rachunku dla klienta indywidualnego.

Natomiast jeśli zachodzą przesłanki wynikające z przepisów Prawa Bankowego możemy zablokować przelew, w tym przypadku przychodzący z kantoru kryptowalut.

Podobnie postąpimy, o ile zachodzą przesłanki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy.

W 2021 r. zadano ING inne pytanie dot. kryptowalut:

Chciałbym zapytać jaka jest polityka ING dla pracowników banku, którzy inwestują w kryptowaluty przy założeniu, że pracownik nie robi tego niezgodnie z prawem tzn. próbuje wyprać brudne pieniądze? Czy pracownicy mogą przelewać pieniądze na cele inwestycyjne, przy założeniu, że źródło dochodu jest transparentne i legalne ?

Tym razem bank odpowiedział:

Jeśli są przesłanki, które wynikają z Prawa Bankowego lub ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy – możemy zablokować przelew przychodzący z kantoru kryptowalut. Jeśli jest to legalne źródło, można realizować takie transakcje.

Trzeba mieć jednak na uwadze to, że oszuści wykorzystują także te możliwości i podstawiają fałszywe oferty.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.