Jest już za późno na zakup dogecoina? Te trzy kryptowaluty mogą być lepszą inwestycją | Wiadomości | CrypS.

Jest już za późno na zakup dogecoina? Te trzy kryptowaluty mogą być lepszą inwestycją

Partnerzy
Dogecoin jest za drogi?

Mimo że 2023 okazał się doskonałym rokiem dla memecoinów przynosząc nam takie sukcesy, jak Pepe, lub Wall Street Memes, najpopularniejszy z nich – Dogecoin, boryka się z nie lada problemami.


Na początku roku cena DOGE spadła aż o 11%, obecnie notuje on kurs o 91% niższy niż jego szczytowa cena. Wielu inwestorów zastanawia się, czy nie jest już za późno, aby inwestować w ten popularny memecoin z wizerunkiem psa rasy Shiba Inu. 

Rynek kryptowalut jest jednak zawsze pełen niespodzianek, a 2023 rok okazał się być doskonałym okresem dla altcoinów i memecoinów.

Pośród największych sukcesów znalazły się projekty w przedsprzedaży, a także te, których twórcy postanowili w bezpośredni sposób odnieść się do wydarzeń na rynku, a także nierówności wśród inwestorów. 

Kup Bitcoin ETF Token

Dynamika cen Dogecoina tworzy niepewny krajobraz rynku

W chwili pisania cena $DOGE oscyluje wokół poziomu 0,084 USD, co oznacza skok o 7% w skali tygodnia.

Cena memecoina miała jednak trudności z utrzymaniem jakiegokolwiek pozytywnego impetu od połowy kwietnia, po chwilowym wzroście spowodowanym zmianą logo Twittera przez Elona Muska na logo Dogecoina.

Co więcej, inwestorzy są jeszcze bardziej zaniepokojeni sugerowanym ostrym spadkiem. Dane z CoinMarketCap ujawniają, że w ciągu ostatnich paru miesięcy znacznie zmniejszyła się liczba portfeli wielorybów”. 

Ten trend sugeruje potencjalną zmianę na rynku, w której więksi inwestorzy i wieloryby zaczną unikać Dogecoina, skupiając się na alternatywnych kryptowalutach.  

Czy jednak jest już za późno, aby inwestorzy kupili Dogecoina? Niestety, dla potencjalnych inwestorów, obecne warunki rynkowe tworzą dla niego trudny krajobraz, co oznacza, że wielu entuzjastów kryptowalut szuka innych okazji. 

Mimo wrodzonej zmienności kryptowalut, która oznacza, iż sentyment może zmienić się w mgnieniu oka, ostrożność jest zawsze hasłem przewodnim. Niestety wszystko wskazuje na to, że Dogecoin nadal będzie szybował w dół.

Kup Bitcoin ETF Token

Inwestorzy poszukują alternatywnych inwestycji – oto niektóre z nich:

Bitcoin Minetrix

Bitcoin Minetrix to nowy token, który wszedł właśnie w dziewiąty etap swojej przedsprzedaży, zarabiając imponujące 4 miliony dolarów. 

Celem projektu jest demokratyzacja do nagród za wydobywanie Bitcoina i rewolucja na rynku kopalnictwa kryptowalut. Jak to możliwe?

Otóż twórcy Bitcoin Minetrix postawili na innowacyjne rozwiązanie zdecentralizowanego wydobywania Bitcoinów w chmurze (tzw. cloud-mining). Dzięki stake’owaniu tokenów BTCMTX inwestorzy będą mogli nie tylko czerpać korzyści ze wcześniej zmonopolizowanego sektora rynku, ale także zarabiać pasywny dochód na poziomie APY 140%. 

4 miliony dolarów zebrane w przedsprzedaży na przestrzeni zaledwie paru miesięcy dowodzi, że Bitcoin Minetrix cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony inwestorów. W nowym, dziewiątym etapie przedsprzedaży, cena wzrosła do 0,0119 dolara za token – nadal jednak stanowi okazję w porównaniu do ceny rynkowej. 

Kup Bitcoin Minetrix

Bitcoin Minetrix

Bitcoin ETF Token

Zatwierdzenie ETF-ów na Bitcoina przez SEC może być jednym z ważniejszych wydarzeń początku przyszłego roku. Dodatkowo mówi się, że cena Bitcoina może osiągnąć aż 120 000 dolarów do końca 2024. 

Dzięki temu pozytywnemu sentymentowi na rynku kryptowalut Bitcoin ETF Token pozyskał już 75 tys. dolarów w pierwszych dniach przedsprzedaży, a obecnie przekroczył już kwotę 2 milionów. 

Projekt jest zaprojektowany w sposób, który traktuje priorytetowo użytkowników. Dzięki rewolucyjnemu systemowi spalania, token będzie reagował na realne wydarzenia na rynku i kamienie milowe na drodze do zatwierdzenia ETF-ów na Bitcoina przez SEC.

Twórcy kierują się celem umożliwienia inwestorom skorzystania ze wzrostu Bitcoina wywołanego ważnymi wydarzeniami na rynku bez konieczności posiadania największej kryptowaluty, która nie ma już szans na tak gigantyczne zwroty, jak parę lat temu. Obecnie cena za jeden BTCETF to 0,006 dolara, jednak z każdym etapem przedsprzedaży cena będzie rosła.

Kup Bitcoin ETF Token

Bitcoin ETF token

Meme Kombat

Meme Kombat to nowa platforma GameFi, która wkroczyła na scenę parę miesięcy temu, zdobywając ogromną popularność zarówno wśród fanów memecoinów, jak i gier bitewnych.

Meme Kombat to innowacja w zakresie technologii i kryptowalut. Dzięki połączeniu konceptu memecoina z modelem sztucznej inteligencji oraz rynkiem GameFi powstała unikatowa losowa gra bitewna, ukazująca walki najpopularniejszych postaci memowych znanych ze społeczności krypto, np. Pepe, Floki, Doge, czy SpongeBob. 

Dynamiczny model stakingu pozwalający na roczny zwrot na poziomie 514%, a także funkcje zakładów sprawiły, że wiele osób zaufało projektowi. Niektórzy eksperci przewidują nawet, że po premierze tokena na giełdach nastąpi zwrot na poziomie 10x. 

Do tej pory MK zebrał w przedsprzedaży 2 miliony dolarów. 

Kup Meme Kombat

Meme Kombat – obiecujący projekt Play-to-Earn 

Podsumowanie

W obliczu niepewności wokół Dogecoina, który do tej pory stanowił wzór dla altcoinów, będąc najpopularniejszym z memecoinów, wielu inwestorów zaczęło zwracać się ku innym źródłom inwestycji.

O ile wiele projektów dostępnych w przedsprzedaży nie budzi zaufania, tak nowe kryptowaluty związane z innowacjami wokół Bitcoina, czy na rynku GameFi, spotykają się z entuzjazmem analityków. 

Mimo że wielu ekspertów poleca inwestowanie w te nowe projekty, zawsze pamiętaj, aby przeprowadzić samodzielne badania rynkowe i skonsultować się ze specjalistą. 

Kup Meme Kombat


Artykuł sponsorowany – nie traktuj zamieszczonych tutaj treści jako porady inwestycyjnej, przed podjęciem decyzji o inwestycji przeprowadź własną analizę każdego projektu.

Dogecoin jest za drogi?reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.