Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 29.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 29.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, ich rosnącej adopcji oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

Bitcoin na Harvardzie

Przez ostatni rok fundusze wielu słynnych amerykańskich uniwersytetów skupowały po cichu bitcoiny. Pierwsza kryptowaluta miała znaleźć się w portfolio takich uczelni jak Harvard, Yale, Brown czy University of Michigan. Niektóre z nich mogły mieć rachunki na Coinbase i innych platformach nawet od 18 miesięcy.

CrypS: Największe uniwersytety w USA inwestują w kryptowaluty

Reddit i Ethereum

Popularne forum nawiązało współpracę z Ethereum Fundation w celu ulepszenia programu punktów społecznościowych. Dzięki ogłoszonemu partnerstwu tokeny Reddita mają zyskać na skalowalności, a sama platforma może otworzyć się szerzej na korzyści płynące z technologii blockchain.

CrypS: Reddit łączy siły z Ethereum Foundation

Vaping i blockchain

Znany producent e-papierosów Puff Bar wykorzysta blockchain, aby zapobiec sprzedaży podróbek swoich urządzeń. W walce z fałszerzami pomogą mu rozwiązania Vechain oraz Cypheme. Sprawdzanie autentyczności e-papierosa będzie odbywać się poprzez zeskanowanie kodu QR nadrukowanego na produkcie.

Decrypt: Banned Vape Company Uses Crypto to Fight Counterfeits

e-Voting w Indiach

Indie pracują nad, opartym na technologii blockchain, systemem do oddawania głosów w wyborach. E-karty do głosowania byłyby generowane przez łańcuch bloków po zweryfikowaniu tożsamości wyborcy, a po oddaniu głosu bezpiecznie szyfrowane. Wkrótce mają rozpocząć się praktyczne testy rozwiązania.

Cointelegraph: Blockchain-aided voting trials to begin in India

Cancer Crypto Fund

American Cancer Society (ACS) uruchomiło całkowicie kryptowalutowy fundusz na rzecz osób walczących z rakiem. Wpłaty mogą być dokonywane w kryptowalutach takich jak: BTC, BCH, ETH, LTC, ZEC, BAT oraz LINK. Nazwę funduszu wybierze osoba, która jako pierwsza wpłaci równowartość 250 tys. USD.

CoinDesk: American Cancer Society Launches $1M Cryptocurrency Fund

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama