MercadoLibre zaoferuje portfel kryptowalutowy | Wiadomości | CrypS.

MercadoLibre zaoferuje portfel kryptowalutowy

Mariusz Przepiórka
zabezpieczenie kryptoportfela

Mercadolibre, największa platforma e-commerce w Ameryce Łacińskiej, po kilku udanych doświadczeniach zwiększa swą obecność w branży kryptowalutowej. Zgodnie z informacją przekazaną przez jednego z członków zarządu, w ciągu najbliższych tygodni firma uruchomi usługę kupna, sprzedaży i przechowywania kryptowalut, początkowo dostępną dla klientów w Brazylii.

Poświęciliśmy mnóstwo czasu na naukę, zanim zdecydowaliśmy się wkroczyć w kryptowaluty. Ta branża ma potencjał transformacyjny i otwiera przed nami nową drogępowiedział Tulio Oliveira, wiceprezes MercadoPago. Pomysł firmy opiera się na eksploracji brazylijskiej sceny kryptowalutowej, a następnie rozszerzeniu swoich usług na inne kraje. Portfel kryptowalutowy jest zaawansowany technicznie i przeszedł fazę beta bez większych problemów.

Usługa może być zintegrowana z MercadoPago

Platforma Mercadolibre została założona w Argentynie, jednak decyzja o rozpoczęciu działalności w Brazylii nie jest przypadkowa. Z prawie 11 milionami użytkowników, Brazylia jest głównym rynkiem firmy. Ponadto Brazylia ma najsilniejszą gospodarkę w regionie i jest krajem stosunkowo przyjaznym kryptowalutom. Niedawny sondaż ujawnił, że 48% populacji to zwolennicy bitcoina.

MercadoPago to fintechowy oddział Mercadolibre. Obecnie firma oferuje kilka usług dla klientów bankowych i niebankowych w Brazylii, takich jak karty kredytowe, karty debetowe, punkty sprzedaży i portfel cyfrowy. Nie podano żadnych dalszych szczegółów na temat usługi kryptowalutowej, jednak możliwe jest, że zostanie ona zintegrowana z platformą Mercadopago.

Kryptowalutowa brama dla 200 mln użytkowników

Branża kryptowalutowa nie jest obca gigantowi e-commerce. W maju 2021 roku firma ujawniła, że nabyła bitcoiny o wartości 7,8 mln USD. Podobnie firma MercadoPago była jednym z członków założycieli niesławnego Stowarzyszenia Libra, inicjatywy kryptowalutowej napędzanej przez Facebooka, która nie odniosła sukcesu.

Usługa MercadoLibre otworzy drzwi do świata kryptowalut dla ponad 10 milionów nowych użytkowników w Brazylii i ponad 200 milionów użytkowników w całej Ameryce Łacińskiej.

zabezpieczenie kryptoportfelareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.