Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Krypto dla bogaczy

Ostatnie badanie Goldman Sachs ujawniło, że miliarderzy są coraz bardziej zainteresowani inwestowaniem w bitcoiny. Chęć kupienia kryptowalut deklaruje 45% biur rodzinnych, czyli firm odpowiedzialnych za zarządzanie pieniędzmi najbogatszych.

Cryps: Goldman Sachs: 45% ultra bogatych interesuje się kryptowalutami

Stablecoin Misiones

Argentyńska prowincja Misiones planuje wyemitować własnego stablecoina. Jest to jeden z planów zawartych w ostatnio zatwierdzonej ustawie o wykorzystaniu technologii blockchain, która ma być użyta także do cyfryzacji dokumentów i certyfikatów.

news.bitcoin.com: Argentinian Province Misiones Plans to Issue Its Own Stablecoin

Blockchain cargo

Global Shipping Business Network (GSBN) – globalne konsorcjów przewozowe, uruchomiło blockchainową aplikację Cargo Release na terenie całych Chin. Rozwiązanie usprawni zarządzanie przewozem towarów, skracając procedury z dni do godzin.

news.8btc: Global Shipping Consortium Starts Blockchain Cargo App in China 

Podatek w bitcoinach

Burmistrz miasta Jackson w stanie Tennessee chce umożliwić mieszkańcom płacenie podatku od nieruchomości za pomocą bitcoina. Grupa zadaniowa ds. blockchain, którą utworzył, bada także opcję inwestowania w kryptowaluty dla pracowników miasta.

Decrypt: Jackson, Tennessee Mayor Scott Conger is Sold on Bitcoin

Nowy standard NFT

Istniejący od 1903 roku, hongkoński dziennik South China Morning Post, opracował nowy standard tokenów NFT o nazwie ARTIFACT, który pozwoli każdemu na posiadanie i wymianę różnych archiwalnych historii oraz artykułów, które ukazywały się na jego łamach.

South China Morning Post: South China Morning Post launches ‘ARTIFACT’ NFT standard, letting anyone own and trade pieces of history

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama