Goldman Sachs: 45% ultra bogatych interesuje się kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs: 45% ultra bogatych interesuje się kryptowalutami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznej

Podczas gdy większość inwestorów martwi się o spadek cen Bitcoina, miliarderzy są nim coraz bardziej zainteresowani. Ostatnie badanie Goldman Sachs ujawniło, że co najmniej 45% biur rodzinnych jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty.

Biura rodzinne to firmy odpowiedzialne za zarządzanie pieniędzmi miliarderów, takich jak Jeff Bezos z Amazona, współzałożyciel Google Sergey Brin lub Jack Ma z Alibaby. Ogólnie rzecz biorąc, każde biuro zarządza majątkiem jednej rodziny.

Biura rodzinne zazwyczaj lokują pieniądze swoich klientów w zyskowne, ale tradycyjne inwestycje, takie jak private equity, nieruchomości czy fundusze inwestycyjne. Mimo to, według Goldman Sachs, wzrost kryptowalut zaczął przyciągać uwagę coraz większej liczby miliarderów.

Goldman Sachs stwierdził, że 15% biur rodzinnych już zainwestowało część majątku swoich klientów w kryptowaluty. Kolejne 45% rozważa inwestycję w najbliższej przyszłości. Głównie ze względu trudne okoliczności, przez które przechodzi globalny system finansowy.

Raport Bloomberga zwraca uwagę, że pomimo swojej zmienności, kryptowaluty zyskują pozycję atrakcyjnej inwestycji wśród ultrabogatych:

Biura rodzinne uważają, że kryptowaluty mogą być zabezpieczeniem przed wyższą inflacją, przedłużającymi się niskimi stopami procentowymi i innymi wydarzeniami makroekonomicznymi po roku bezprecedensowych globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych.

Najwyraźniej rosnąca popularność SPAC – spółek akwizycyjnych specjalnego przeznaczenia – podsyciła apetyt inwestorów.

Kryptowaluty to nowy internet

Według Meeny Flynn, partnera i globalnego dyrektora ds. zarządzania majątkiem prywatnym w Goldman Sachs, ultra-zamożni są zainteresowani inwestowaniem w kryptowaluty, nie tylko ze względu na hype, ale także ze względu na potencjalny wpływ tej technologii na przyszłość. Wygląda na to, że założenie, że kryptowaluty mogą być tak ważne jak Internet, nie jest narracją jedynie maksymalistów:

Większość rodzin chce z nami rozmawiać o technologii blockchain i digital ledger … Jest wielu, którzy uważają, że ta technologia będzie tak samo wpływowa, jak internet był z perspektywy efektywności i produktywności.

Goldman Sachs wspiera finansowanie firmy kryptograficznejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.