Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.04] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.04]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Blockchain i krypto w NY

Zdaniem kandydatki na stanowisko kontrolera finansów Nowego Jorku, kryptowaluty i blockchain to przyszłość miasta. Reshma Patel opowiada się za inwestowaniem od 1% do 3% środków lokalnych funduszy emerytalnych w cyfrowe aktywa. O tym czy ma szansę na zwycięstwo dowiemy się 22 czerwca.

CrypS: Kandydatka Demokratów: kryptowaluty i blockchain to przyszłość Nowego Jorku

Agrarna rewolucja

Technologia łańcucha bloków, staje się coraz popularniejsza w południowoamerykańskim rolnictwie. Pojawiły się tam takie pomysły jak tokenizacja 5% światowej produkcji soi, kryptowalutowe kontrakty futures na kawę, czy blockchain do śledzenia produkcji trzciny cukrowej.

BeInCrypto.com.br: Os principais projetos de cripto e blockchain para o agronegócio na América do Sul

Plany Jackson TN

Burmistrz 60-tysięcznego Jackson w stanie Tennessee, chce uczynić je bitcoinowym centrum Stanów Zjednoczonych. Miasto bada możliwość wypłacania wynagrodzeń w kryptowalutach oraz może zająć się ich wydobyciem, żeby wprowadzić je do swoich rezerw.

Bitcoin.com: Another US City Aims to Become Bitcoin Hub — Exploring BTC Payroll, Mining, Holding Crypto in Balance Sheet

Umowy na blockchainie

Zjednoczone Emiraty Arabskie wykorzystają blockchain do cyfryzacji usług prawniczych i notarialnych, m.in. do uwierzytelniania i weryfikacji umów oraz dokumentacji. Do końca tego roku na rządowej platformie ma znaleźć się połowa kontraktów zawieranych w kraju.

Cointelegraph: UAE employs blockchain tech for remote litigation services

Venmo akceptuje bitcoiny

Aplikacja do płatności mobilnych Venmo, z której korzysta 70 mln osób w Stanach Zjednoczonych, udostępniła możliwość kupna, sprzedaży i przechowywania kryptowalut. To kolejny duży krok na drodze do powszechnej adopcji cyfrowych aktywów.

CrypS: Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama