Kandydatka Demokratów: kryptowaluty i blockchain to przyszłość Nowego Jorku | Wiadomości | CrypS.

Kandydatka Demokratów: kryptowaluty i blockchain to przyszłość Nowego Jorku

Michał Misiura
nowy jork regulacje

Kandydatka na stanowisko kontrolera finansów Nowego Jorku, uważa że kryptowaluty i blockchain mogą mieć kluczowe znaczenie dla odbudowy gospodarki miasta. Reshma Patel startuje z ramienia Partii Demokratycznej i ma 11 konkurentów.

Kontroler finansowy Nowego Jorku nadzoruje wydawanie pieniędzy przez miasto, zarządza publicznymi kontraktami, a także inwestuje miejskie fundusze emerytalne. Można powiedzieć więc, że pełni rolę skarbnika oraz audytora. Gdyby na stanowisku znalazła się entuzjastka kryptowalut, miałaby narzędzia, którymi może wpłynąć pozytywnie na ich adopcję.

Kandydująca na to stanowisko Reshma Patel, przedstawiła pomysł inwestowania w kryptowaluty od 1% do 3% środków należących do nowojorskich funduszy emerytalnych. Ponadto opowiada się za poprawą regulacji, aby uczynić je przyjaznymi dla branży i przyciągnąć do miasta startupy oraz nowe spółki FinTech. Kandydatka proponuje stworzenie specjalnej grupy zadaniowej, odpowiedzialnej za współpracę z firmami zajmującymi się technologią blockchain. Miasto miałoby wspierać je, oczekując wpływów do budżetu oraz innowacyjnych rozwiązań służących mieszkańcom.

Obawy przed inflacją dzisiaj i w przyszłości są uzasadnione i właśnie dlatego niektóre z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, takich jak Tesla i Square, zainwestowały część swoich rezerw gotówkowych w bitcoiny. Jest jasne, że kryptowaluty mają przyszłość w finansach i powinny mieć przyszłość w planowaniu finansowym Nowego Jorku. – uważa Patel.

Transparentność na poziomie blockchain

Być może najważniejszym z pomysłów kandydatki na kontrolera finansów Nowego Jorku, jest wykorzystanie technologii blockchain do zarządzania finansami miasta. Zdaniem Patel jej użycie mogłoby poprawić wydajność administracji i ograniczyć biurokrację, która spowalnia procedowanie kontraktów pomiędzy różnymi instytucjami. Blockchain wprowadziłby także większą przejrzystość w finansach miasta. Reshma Patel, która pełniła funkcję doradcy emitentów obligacji komunalnych, poznała opisywane problemy z pierwszej ręki.

Prawybory na kontrolera finansowego odbędą się 22 czerwca. Odchodzący z tego stanowiska, Scott Stringer, ubiega się o fotel burmistrza Nowego Jorku i wiele wskazuje na to, że wygra. Jednym z jego kontrkandydatów jest zwolennik kryptowalut – Andrew Yang.

nowy jork regulacje
reklama
reklama