Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty

Mariusz Przepiórka
Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty

Aplikacja płatności mobilnych Venmo, firmy PayPal pozwoli teraz użytkownikom kupować, przechowywać i sprzedawać bitcoiny oraz inne cyfrowe tokeny. To kolejny duży krok w stronę przeniesienia kryptowalut do głównego nurtu rynku finansowego.

Usługa kryptowalut na Venmo

Z nowej funkcji użytkownicy Venmo mogą korzystać od wtorku. Dzięki niej będą inwestować w cztery kryptowaluty – bitcoin (BTC), ether (ETH), litecoin (LTC) i bitcoin cash (BCH) – przy minimalnych wydatkach w wysokości 1 USD. Mogą oni również dzielić się informacją o zakupach kryptowalutowych ze znajomymi za pośrednictwem kanału społecznościowego Venmo.

Z ponad 70 milionami użytkowników, Venmo jest jednym z najpopularniejszych serwisów płatności cyfrowych w USA. Jest szczególnie popularny wśród młodszych Amerykanów, którzy używają aplikacji do dokonywania płatności lub dzielenia się zakupami z przyjaciółmi i rodziną. Venmo konkuruje z aplikacją Cash App od Square.

Darrell Esch, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Venmo, powiedział, że dostępność kryptowalut w aplikacji Venmo pomoże całej społeczności w poznawaniu i odkrywaniu kryptowalut na zaufanej platformie i bezpośrednio w ulubionej aplikacji. Esch dodał, że celem firmy jest zapewnienie klientom dostępu do łatwej w użyciu platformy, która upraszcza proces kupowania i sprzedawania kryptowalut oraz wyjaśnia wiele wątpliwości, które mogą mieć użytkownicy. Jest to kolejny ważny krok w kierunku adopcji kryptowalut.

Wielkie firmy coraz chętniej wchodzą w kryptowaluty

Bitcoin i inne waluty cyfrowe zyskały na wartości w 2021 roku dzięki zwiększonemu zainteresowaniu inwestorów instytucjonalnych, a także wielkich firm, takich jak Tesla i PayPal. Tesla kupiła na początku tego roku bitcoiny o wartości 1,5 mld USD i teraz przyjmuje w nich płatności za swoje samochody. PayPal tymczasem zwiększył swoje inwestycje w kryptowaluty. W zeszłym miesiącu gigant z branży płatności poinformował, że za blisko 200 mln USD przejmie start-up Curv, który pomaga klientom bezpiecznie przechowywać cyfrowe tokeny. Utworzył również nową jednostkę biznesową skoncentrowaną na technologii blockchain, do której ma dołączyć Curv.

Użytkownicy Venmo mogą kupować i sprzedawać kryptowalutyreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.