Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 22.01] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 22.01]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny, cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji i ciekawostek o kryptowalutach, adopcji cyfrowych aktywów oraz nowych wykorzystaniach technologii blockchain:

1,76 bln od blockchaina

Według raportu PwC, technologia blockchain zapewni światowej gospodarce 1756,5 mld dolarów do 2030 roku. Jej największymi beneficjentami mają być Chiny, Stany Zjednoczone i Niemcy. Jako obszar, w którym zyski będą największe, wskazano śledzenie autentyczności produktów i walkę z podróbkami.

CrypS: Raport PwC: blockchain przyniesie gospodarce 1,76 bln USD do 2030

Certyfikat przebiegu

BMW, Ford i duże firmy technologiczne wsparły pomysł budowy systemu Mobility Open Blockchain Initiative (MOBI). Twórcy projektu twierdzą, że są w stanie powstrzymać nieuczciwych sprzedawców używanych aut, dzięki cyfrowym „aktom urodzenia pojazdów”, zapisywanym na blockchainie.

ZDNet: BMW, Ford back development of vehicle 'birth certificates’ built on the blockchain

Rick & Morty na NFT

Justin Royland będący twórcą serialu „Rick i Morty” sprzedał 16 grafik opartych na niewymienialnych tokenach NFT. Kolekcja zatytułowana „Najlepsze, co mogłem zrobić” została kupiona za 1300 ETH ($1 598 818.00). Cześć kwoty zostanie przekazana na pomoc bezdomnym na ulicach Los Angeles.

CrypS: Twórca Ricka i Mortiego sprzedał wirtualne obrazy za 1300 ETH

Sprawdzone szczepionki

Dwa brytyjskie szpitale wykorzystują blockchain do śledzenia drogi leków chemioterapeutycznych oraz nadzorowania temperatury w lodówkach przechowujących szczepionki na Covid-19. Technologia usprawnia prowadzenie rejestrów i udostępnianie danych w łańcuchach dostaw.

Reuters: British hospitals use blockchain to track COVID-19 vaccines

Zespół ds. kryptowalut

Znany z entuzjastycznego podejścia do kryptowalut burmistrz Miami buduje zespół, który pomoże mu uczynić miasto centrum rozwoju cyfrowych aktywów. Do tej pory przeprowadził rozmowy ze spółką Cryptex Finance, której celem było omówienie wykorzystania Ethereum do promowania strategii miasta.

Decrypt: Mayor of Miami Is Building Out His Cryptocurrency Team 

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.