Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.05] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.05]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Kuba skorzysta z kryptowalut

Władze Kuby prowadzą dyskusję na temat wykorzystania kryptowalut w gospodarce. Ich adopcja może być czynnikiem, który pomoże w przezwyciężeniu problemów finansowych, z którymi boryka się państwo. Cyfrowe aktywa mogą zostać przyjęte w krajowych i międzynarodowych relacjach handlowych.

CrypS: Kuba rozważa naprawianie gospodarki kryptowalutami

Piwny blockchain

Włoskie piwo Birra Peroni doczekało się swojego NFT. Niewymienne tokeny mają reprezentować każdą kolejną partię, wychodzącą z produkcji, a ich łańcuch dostaw będzie monitorowany na blockchainowej platformie EY OpsChain, korzystającej z łańcucha bloków Ethereum.

BTCMANAGER: Italy’s Birra Peroni Adopts EY OpsChain for Supply Chain Traceability

Regulacje, nie zakazy

Po zażartej dyskusji nad kryptowalutami w Indiach, rząd kraju ma rozważać odejście od pomysłu całkowitego zakazu, na rzecz uregulowania branży. Według relacji The Economic Times, władze zastanawiają się nad powołaniem nowego panelu ekspertów, który ponownie rozpatrzy sytuację.

CrypS: Indie rozważają wprowadzenie regulacji zamiast zakazu

 Sony, bitcoiny i eSport

Niedawno opublikowany patent, wskazuje na to, że Sony pracuje nad bukmacherską platformą do obstawiania wyników w eSporcie. Zakłady byłyby przyjmowane w fiatach, bitcoinach i innych cyfrowych aktywach. Usługa miałaby być dostępna także na Xboxach i w wersji mobilnej.

TheNewsCrypto: eSport Betting Platform Accepts Bitcoin

Fanowskie tokeny F1

Alfa Romeo i Aston Martin wydadzą swoje fanowskie tokeny na platformie Socios, stając się pierwszymi teamami F1 z własnymi cyfrowymi aktywami. Ich posiadacze będą mogli wygrywać nagrody, brać udział w głosowaniach i korzystać z dedykowanych promocji.

Blockchain News: Aston Martin & Alfa Romeo Launches Fan Tokens as the First F1 Teams

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama