Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Wozniak chwali bitcoina

Podczas wystąpienia na branżowej konferencji w Meksyku współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, wypowiadał się ciepło na temat pierwszej kryptowaluty.”Złoto jest ograniczone i trzeba go szukać; Bitcoin jest najbardziej niesamowitym matematycznym cudem. Nie inwestuję w Bitcoina, ale wierzę w jego przyszłość. – powiedział.

Cryps: Steve Wozniak: Bitcoin jest matematycznym fenomenem

Wybory w Kenii

Nominowany do kenijskiej komisji wyborczej powiedział, że kraj powinien rozważyć przyjęcie głosowań na blockchainie. Jednym z argumentów jest dużo niższy koszt (0,5 USD przy cenach od 7 do 25 USD za tradycyjne karty). Drugim – niepodważalność wyników. W Kenii jest to szczególnie duży problem.

Coinsider.com: Kenya’s Electoral Commission looks to blockchain for secure voting

Kryptowalutowe ATM’s

Na świecie znajdują się już 23 000 kryptowalutowe bankomaty, a Polska plasuje się w pierwszej dziesiątce państw z ich największym liczbą. W granicach naszego kraju jest 112 maszyn, co stawia go na 7 miejscu za Hongkongiem i przed Szwajcarią. Na czele rankingu są USA, Kanada i Wielka Brytania.

news.bitcoin.com: Poland, Romania Rank in Top 10 for Number of Bitcoin ATMs, World’s Total Exceeds 23,000

Media i blockchain

Sebastiaan van der Lans z Trusted Web Foundation uważa, że blockchain może pomóc w przywróceniu zaufania do mediów. Zapisywanie na nim treści lub znaczników publikowanych materiałów, dawałoby pewność co do czasu publikacji i autorstwa oraz pozwalało stwierdzić czy były zmieniane.

Cointelegraph: Blockchain can help publishers improve audience trust

Energia do kopania

Firma z branży energetyki jądrowej Energy Harbor Corp., nawiązała współpracę z firmą Standard Power, która hostuje koparki kryptowalut. Opuszczona papiernia w Coshocton w stanie Ohio zamieni się farmę miningową, otrzymującą prąd od pobliskiej elektrowni atomowej.

Cryps: W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.