Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.04] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.04]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

AXA akceptuje bitcoiny

Największa szwajcarska firma ubezpieczeniowa zaczęła przyjmować bitcoiny. Klienci AXA mogą opłacać w nich składki. Ubezpieczyciel przeliczy CHF na BTC, a kurs będzie pozostawał ważny przez określony czas.

CrypS: Ubezpieczyciel AXA zaczyna akceptować płatności w BTC

Blockchain na Alasce

Alaska może stać się pierwszym amerykańskim stanem, który wykorzysta blockchain do zabezpieczenia wyborów. Forsujący ustawę senator Mike Shower stwierdził, że „ludzie powinni mieć wiarę w wyniki wyborów, nawet jeśli ich nie lubią”.

Alaska Public Media: Alaska would be first state to use blockchain-based voting system under proposed bill

Studiowanie za kryptowaluty

Rumuński Sibiu Blaga University (ULBS) stanie się pierwszą uczelnią wyższą w kraju, która zaakceptuje płatności w kryptowalutach. Jest to następstwem współpracy nawiązanej ze spółką blockchain Elrond.

CrypS: Rumuński uniwersytet akceptuje płatności kryptowalutami

Krypto-płatności w sklepie z winem

Najstarszy sklep z winami w Ameryce, założony w 1820 roku Acker, zaczął akceptować płatności w kryptowalutach. Stały się one dostępną opcją, zarówno podczas licytacji rzadkich butelek, jak i przy standardowych zakupach.

Decrypt: America’s Oldest Wine Shop Now Accepts Bitcoin

Blokowy łańcuch dostaw

Lockheed Martin podpisał umowę z firmą SyncFab, która stworzy oparte na blockchainie rozwiązanie do śledzenia łańcuchów dostaw pomiędzy szwajcarskimi kontrahentami, a amerykańskim gigantem z branży lotniczej i zbrojeniowej.

Cointelegraph: Lockheed Martin adopts blockchain for supply chain management in Switzerland

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama