Rumuński uniwersytet akceptuje płatności kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Rumuński uniwersytet akceptuje płatności kryptowalutami

Zerelik Maciej
rumunia kryptowaluty

Po rozpoczęciu przyjęć na kolejny rok akademicki latem tego roku, Sibiu Blaga University (ULBS) stanie się pierwszą instytucją wyższej edukacji w Rumunii, która zaakceptuje płatności w kryptowalutach. Z oferty uczelni będzie mogło skorzystać ponad 11 000 studentów.

Partnerstwo z Elrond

Ta decyzja jest następstwem współpracy uniwersytetu ze startupem Elrond. Założony przez lokalny zespół badawczy, wykonawców i programistów, Elrond skupia się na ulepszaniu obecnych blockchainów, takich jak Bitcoin i Ethereum.

Studenci będą dokonywać płatności na rzecz uniwersytetu dzięki EGLD. Uczelnia zapewniła też, że będzie nadal pomagać społeczności i lokalnym przedsiębiorstwom.

ULBS konwertuje tokeny EGLD na rumuńskie Lei poprzez procesor płatności. Studenci nie są jednak obciążeni dodatkowymi kosztami.  To pozwala uniknąć konwencjonalnych opłat bankowych.

Inne uniwersytety przyjmują kryptowaluty

Financia Business School we Francji również zaczęła akceptować kryptowaluty w płatnościach za czesne. Jedna czwarta studentów tej szkoły to obcokrajowcy, a wielu z nich musi ponosić wysokie koszty przelewów. Akceptacja kryptowaluty do opłat ułatwia zagranicznym studentom ich obniżenie oraz upraszcza cały proces – jak twierdzi paryski college. Studenci chcący dokonać transakcji w BTC robią to za pośrednictwem firmy Coin Capital.

W sierpniu 2018 r. badanie wykazało, że Uniwersytet Stanforda oferuje najwięcej kursów dot. kryptowalut i blockchaina wśród najbardziej znanych instytucji szkolnictwa wyższego na całym świecie. Z badania wynika również, że 42% z 50 najlepszych uniwersytetów ma w programie obecnie co najmniej jedne zajęcia związane z tą technologią.

Zainteresowanie uniwersytetów koreluje z coraz większym zapotrzebowaniem branży na talenty związane z blockchainem i kryptowalutami. Badania pokazują, że zatrudnienie powiązane z blockchainem wzrosło w zeszłym roku o 300% w USA, a w Azji o 50%.

Jeżeli interesuje cię temat blockchainowych uniwersytetów w Polsce i na świecie, zapraszamy do przeczytania naszego obszernego artykułu.

rumunia kryptowaluty
reklama
reklama