Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 12.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 12.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

Witamy w kolejnym zbiorze ciekawostek i pozytywnych informacji związanych z rynkiem kryptowalut i technologią blockchain. W dzisiejszym przeglądzie odwiedzimy Miami, Caracas i konferencję DealBook.

Darmowe bitcoiny od Miami

Prezydent Miami Francis Suarez zapowiedział, że jeżeli kryptowalutowe przychody miasta utrzymają się na dotychczasowym poziomie, mieszkańcy otrzymają dywidendę w postaci darmowych bitcoinów. Jak dotąd token MiamiCoin zapewnił ponad 21 mln USD wpływów do lokalnego budżetu.

Cryps: Miami rozda mieszkańcom darmowe bitcoiny

Blockchain w medycynie

Organizacja Lekarze bez Granic (DWB) zaczęła wykorzystywać technologię blockchain do przechowywania dokumentacji medycznej. Jak na razie na łańcuch bloków przeniesiono 6500 danych o szczepieniach. Cel firmy Transcrypts, która odpowiada za rozwiązanie, to stworzenie miejsca dla pełnej dokumentacji medycznej pacjentów.

Cointelegraph: Doctors Without Borders is now using blockchain tech for medical record storage

Wenezuela oddaje koparki

Dzięki decyzji sądu w Caracas, wenezuelskie władze będą musiały zwrócić ponad 1600 skonfiskowanych koparek kryptowalut. Sprawa otwiera precedens i może doprowadzić do fali podobnych pozwów w kraju, w którym przejmowanie sprzętu indywidualnych górników to powszechna praktyka.

Cryps: Wenezuelski sąd cofa przejęcie 1600 koparek BTC przez władze

AMC akceptuje bitcoiny

Największa amerykańska sieć kin zaczęła udostępniać opcję kupna biletów online za bitcoin, ethereum, bitcoin cash i litecoin. Prezes spółki zapowiedział, że wkrótce dołączy do nich dogecoin. AMC posiada 593 kina w Stanach Zjednoczonych i 335 poza granicami kraju.

CoinDesk: AMC Theatres to Accept Bitcoin, Ether for Online Payments

Kryptowaluty prezesa Apple

Podczas wystąpienia na konferencji DealBook, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ujawnił, że osobiście zainwestował w bitcoina lub Ethereum. Myślę, że rozsądnie jest posiadać je jako część zdywersyfikowanego portfela – powiedział, dodając że interesuje się kryptowalutami już od jakiegoś czasu.

Cryps: CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.