Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Beczki Palikota

Znany przedsiębiorca i były polityk stokenizował swoja spółkę z pomocą platformy Mosaico. Udziały w jego beczkach z whisky kosztują od 100 złotych, które przekładają się na 0,5 litra pojemności. Zwroty mają być wypłacane raz na 3 lata podczas sprzedaży dojrzałej zawartości. Palikot chce pozyskać w ten sposób 1 mln złotych, ale uważa, że może zebrać nawet 5 razy więcej.

CrypS: Beczki Palikota stokenizowane

Singapur inwestuje w blockchain

Rząd Singapuru przeznaczy 9 mln dolarów na wzmocnienie krajowego ekosystemu blockchain. Singapore Blockchain Innovation Program ułatwi badania, rozwój i komercjalizację aplikacji opartych na technologii blockchain. Inicjatywa zaangażuje około 75 firm skoncentrowanych na realizacji 17 projektów w ciągu najbliższych trzech lat.

The Block: Singapore government to invest $9 million toward blockchain research and adoption

Głosy na łańcuchu bloków

Japońska firma LayerX pracuje nad systemem do głosowania, opartym na technologii blockchain. Rozwiązanie dla 68-tysięcznego miasta Kaga będzie współpracować z aplikacją do cyfrowej identyfikacji tożsamości o nazwie xID.

Cointelegraph: LayerX will develop blockchain-based voting system using digital ID verification in Japan

Kryptowaluty w banku ING

Holenderski bank ING testuje rozwiązanie do przechowywania kryptowalut. Projekt „Pyctor” ma za zadanie stworzenie infrastruktury do przechowywania i prowadzenia transakcji z udziałem cyfrowych aktywów. Opracowywane rozwiązania mają trafić do instytucjonalnych klientów banku.

CrypS: ING Bank testuje rozwiązanie do przechowywania kryptowalut

Rozwój cyfrowej sztuki

Sztuka oparta na niewymienialnych tokenach NFT staje się coraz bardziej popularną gałęzią kultury, a ceny kolejnych grafik i gifów osiągają zaporowe ceny. Kolekcjoner zapłacił właśnie 19 500 dolarów za animowanego byka z obrazu Picassa. Sprzedającym okazał się Micah Johnson, były zawodowy baseballista, który kupił wcześniej dzieło za 750 dolarów.

Decrypt: This ‘Picasso’ NFT Just Sold for 26X Original Price on Nifty

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama