Beczki Palikota stokenizowane | Wiadomości | CrypS.

Beczki Palikota stokenizowane

Redaktor: Albert Czajkowski
janusz palikot blockchain

Janusza Palikota ludzie głównie kojarzą z polityką, lecz niewielu wie, że przed polityką był przedsiębiorcą, a jego firmy miały często niemałe przychody. Palikot eksportował palety do Europy Zachodniej, wydawał tygodnik, produkował wina musujące i wódkę. Teraz m.in. sprzedaje beczki z whisky.

Palikot przy ostatnich biznesach często pozyskiwał kapitał za pomocą crowdfundingu, jednak przy swoim nowym pomyśle biznesowym postanowił skorzystać z tokenizacji na blockchainie! Proces ten odbędzie się za pomocą platformy Mosaico, gdzie będzie można nabyć cyfrowe prawa własności do najnowszego przedsięwzięcia biznesowego Janusza Palikota, którym jest inwestycja w beczki kraftowego whisky.

Sprzedaż udziałów w Beczkach Whisky ruszył 10 grudnia, fani Whisky i biznesowych projektów Janusza Palikota, mogą inwestować w beczki whisky już od 100 zł, za które rezerwują sobie pół litra pojemności w beczce, w której będzie dojrzewać 1 butelka whisky co 3 lata, dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na zwrot z inwestycji podczas sprzedaży butelek whisky.

Czym Palikot chce przekonać inwestorów?

Według Janusza Palikota zamiast kupować akcje spółki z nadzieją na wzrost ich wartości, mogą inwestować bezpośrednio w produkt, którym jest beczka whisky. Model inwestycyjny zakłada, że różnica pomiędzy ceną destylatu wlewanego do beczki, a ceną butelki kraftowego whisky na sklepowej półce kilka lat później, jest duża. Jednak dotychczas taka inwestycja wiązała się z niemałym wydatkiem, ponieważ ceny najmniejszych beczek zaczynają się od pięciu i pół tysiąca złotych. Próg wejścia zmniejsza się dzięki zastosowaniu technologii blockchain.

Dzięki technologii stojącej za platformą do tokenizacji Mosaico, teraz możliwy będzie crowdfunding produktowy z cyfrowym prawem własności, którym można także będzie handlować na rynku wtórnym za pomocą zintegrowanej z Mosaico giełdy Kanaga Exchange.

Palikot chciałby minimalnie zebrać 1 000 000 złotych, lecz liczy, że uda się pięć razy więcej. Koszt jednego tokena to 100 złotych. Dopiero na początku 2022 roku dowiemy się ile kapitału finalnie udało się zebrać, gdyż wtedy zbiórka zostanie zakończona. Zbiórkę można śledzić pod linkiem – https://mosaico.ai/projects/beczkipalikota

janusz palikot blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.