Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.06] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 11.06]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kolejny cotygodniowy przegląd ciekawostek i pozytywnych informacji z branży kryptowalut i technologii blockchain:

Salwador przyjmuje bitcoina

Salwator stał się pierwszym państwem na świecie, które zaakceptowało bitcoina jako prawny środek płatniczy. Nowe prawo stawia BTC na równi z dolarem amerykańskim, który stanowi główną walutę kraju. Otrzymanie stałej rezydencji Salwadoru kosztuje 3 bitcoiny.

Cryps: Salwador pierwszym krajem na świecie który uznaje Bitcoin za prawny środek płatniczy

BTC na księżycu

Grupa Brazylijczyków przesłała bitcoina korzystając z anten, odbiorników i powierzchni księżyca. Dane transakcji zostały przekonwertowane na alfabet Morse’a i wysłane sygnałem radiowym. Ten odbił się od księżyca i został przechwycony przez badacza oddalonego o 800 km.

Portal do Bitcoin: Como um grupo de brasileiros enviou Bitcoin à Lua via rádio amador e código morse

Daymak Spiritus

Istniejąca od 20 lat kanadyjska firma Daymak, przedstawiła projekt elektronicznego samochodu, który będzie mógł wydobywać bitcoiny i dogecoiny podczas postoju. Model o charakterystycznej nazwie Spiritus wejdzie na rynek w 2023 roku.

Cryps: Auto elektryczne Daymak Spiritus będzie wydobywać kryptowaluty

Bitcoin Water Trust

Organizacja non-profit charitywater.org, ogłosiła założenie trustu, który będzie zbierał bitcoiny i trzymał je do 2025 roku. Wtedy zostaną one sprzedane i przeznaczone na budowę studni w Afryce. Swoje wsparcie dla inicjatywy zadeklarowało wiele słynnych postaci z branży krypto.

Bews.btc: Clean Water Nonprofit Reveals Celebrity-Fueled Bitcoin Water Trust Initiative

Kryptowaluty w NHL

The San Jose Sharks, profesjonalna drużyna hokejowa z amerykańskiej ligi NHL, zaczęła akceptować kryptowalutowe płatności za wstęp na mecze oraz zakupy przez jej aplikację. Cyfrowe aktywa będą mogły być nawet formą zapłaty przy umowach sponsorskich.

U.Today: NHL’s Sharks to Start Accepting Dogecoin, Bitcoin, Ethereum, and Other Coins

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.