Auto elektryczne Daymak Spiritus będzie wydobywać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Auto elektryczne Daymak Spiritus będzie wydobywać kryptowaluty

Mariusz Przepiórka
Auto elektryczne Daymak Spiritus będzie wydobywać kryptowaluty

Istniejąca od 20 lat firma Daymak, pionier w dziedzinie lekkich pojazdów elektrycznych (LEV) ogłosiła, że jej najnowszy samochód elektryczny o nazwie Spiritus będzie wyposażony w Daymak Nebula, zgłoszoną do opatentowania, kompleksową infrastrukturę kryptowalutową, która umożliwi wydobywanie bitcoinów i dogecoinów podczas postoju.

Daymak Spiritus, czyli jeżdżąca koparka kryptowalut

Spiritus pojawi się na rynku w 2023 roku i jest samochodem elektrycznym z serii Daymak Avvenire, która obejmuje szeroki wachlarz pojazdów elektrycznych, od e-rowerów po latające pojazdy elektryczne. Kampania crowdfundingowa na rzecz tego samochodu, która rozpoczęła się w marcu, przekroczyła kwotę 350 mln USD. Kanadyjski producent samochodów elektrycznych twierdzi, że będzie akceptować przedpłaty w kilku kryptowalutach, w tym BTC, DOGE, ETH i ADA.

Auto elektryczne Daymak Spiritus

Każdy pojazd Spiritus będzie węzłem w sieci blockchain i będzie zawierał Daymak Nebula Miner i Nebula Wallet. Technologia Daymak Nebula sprawia, że Daymak Spiritus jest pierwszym samochodem w historii ze sprzętem górniczym i technologią kryptowalutową zaprogramowaną w interfejsie użytkownika. Infrastruktura Nebula zmienia pojazdy Spiritus firmy Daymak w przyjazne dla środowiska węzły wydobywcze kryptowalut, co jest bezprecedensowym kamieniem milowym w szybkiej ewolucji technologii blockchain.

Pojazd naszpikowany przełomowymi technologiami

Założyciel i prezes Daymak, Aldo Baiocchi powiedział, że jego firma przewiduje przyszłość napędzaną przez kryptowaluty: Wyobrażamy sobie przyszłość, w której opłaty za autostrady i parkowanie będą płacone w czasie jazdy za pomocą kryptowalut. Rachunki online i bankowość mogą być obsługiwane przez tę samą platformę oprogramowania opłacaną w kryptowalucie.

Baiocchi dodał, że jego firma współpracuje również z giełdami, aby zaoferować płatności leasingowe za pośrednictwem kryptowalut. Jest to kolejny aspekt integracji kryptowalut, w którym Daymak Spiritus jest pionierem. Oprócz innych ekscytujących technologii w samochodzie, takich jak bezprzewodowa ładowarka Daymak Ondata i system baterii Ionix AI, platforma Daymak Nebula jest kolejnym przełomem technologicznym, który sprawia, że Spiritus jest jednym z najbardziej zaawansowanych samochodów w historii.

Auto elektryczne Daymak Spiritus będzie wydobywać kryptowaluty
reklama
reklama