Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 07.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 07.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Kontynuujemy nasz przegląd dobrych wiadomości dotyczących adopcji kryptowalut i rozwoju technologii blockchain. Jasna strona blockchain część 3:

Cyfrowa sztuka na blockchainie

Platforma do handlu cyfrową sztuką SuperRare odnotowała wzrost obrotów o 365%. Dzieła, które można na niej kupić działają na zasadzie unikalnych tokenów (NFT) czyli określonego typu zasobów cyfrowych, z którym każdy token ma niepowtarzalny identyfikator. Mogą reprezentować wszystko. W przypadku SuperRare są to grafiki, gify i nagrania.

Cointelegraph: Digital Art Trading Platform ‘SuperRare’ Sees Volume Increase 365%

Płatności w kryptowalutach w Meksyku

Miliony meksykańskich sklepów obsługujących płatności kartą Visa, mogą akceptować kryptowaluty. Giełda Tauros uruchomiła pierwszą w regionie kryptograficzną kartę debetową w ramach umowy z Dash i Visą.

Decrypt: Millions of Visa-accepting stores in Mexico can now take crypto

Travala rozszerza ofertę

Travala.com zwiększyła liczbę miejsc zakwaterowania, które użytkownicy mogą zarezerwować za pomocą kryptowalut. W ofercie platformy znajdują się teraz 3 miliony mieszkań i domów, za które można zapłacić cyfrowymi środkami.

Cointelegraph: Travala Adds 1 Million More Holiday Homes You Can Book With Crypto

Blockchain dla twórców muzyki

Audius to platforma, która ma łączyć osoby tworzące muzykę bezpośrednio ze słuchaczami. Start-up zebrał na ten cel 8,6 mln USD. Platforma rozrosła się przez ostatni rok i miesięcznie odwiedza ją 250 000 użytkowników i 40 000 artystów.

Coindesk: Audius Rallies EDM Artists, Crypto VCs to Back Vision for Music Payments on Ethereum

Coca-Cola używa Ethereum

Producent słynnego napoju testuje zdecentralizowaną aplikację . Będzie nią platforma DeFi przeznaczona dla dostawców Coca-Coli. Pozwoli im ona komunikować się i przeprowadzać prywatne transakcje na publicznym blockchainie Ethereum.

Decrypt: Coca-Cola’s bottlers are testing out DeFi on Ethereum

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama