Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 04.12] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 04.12]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Blockchain w Olszytnie

Olsztyn to pierwsze miasto na świecie, które użyło blockchain do ułatwiania interwencji służb. Dzięki, opartemu na ETH, systemowi SmartKey, ratownicy będą mogli otwierać bramy strzeżonych osiedli i szlabany, które opóźniały ich czas przybycia na wezwanie.

CrypS: Blockchain (SmartKey) w Olsztynie

Pizza Hut przyjmuje BTC

Wenezuelski oddział znanej sieciówki zaczął akceptować płatności w kryptowalutach. Klienci mogą zamawiać jedzenie za bitcoiny, dash lub CryptoBuyer (XPT), czyli natywny token startupu o tej samej nazwie, który dostarczył rozwiązanie do kryptowapłatności.

CoinDesk: Pizza Hut Venezuela Now Accepts Crypto Payments

Ziemia na blockchainie

Firma LTO Network stworzyła blockchainowe rozwiązanie open-source do rejestracji własności gruntów w Afganistanie. Projekt może pomóc w zażegnaniu częstych konfliktów, do których dochodzi na tym tle. Rejestr nieruchomości trafił do afgańskiego rządu, który umieści w nim  2,8 mln działek.

Benzinga.com: Blockchain Land Registry Launches In Afghanistan Through UN And LTO Network Partnership

Stary niemiecki bank i crypto

Założony w 1796 roku, niemiecki bank Hauck & Aufhäuser zakłada inwestycyjny fundusz kryptowalutowy. Nowy projekt wystartuje w styczniu 2021 roku i będzie zawierał m.in bitcoiny, Ethereum i stellar.

Decrypt: Legacy German Bank to Start a Crypto Fund Next Year

Bitcoin w mainstreamie

Informacje o bitcoinie trafiły w tym tygodniu do wielu mediów głównego nurtu. Odchodząc od głównego tematu, którym był jego wzrost wartości, czołowe światowe tytuły wydają się łagodzić narrację na temat pierwszej kryptowaluty. Reuters zatytułował swój artykuł jako: “Dollar plummets on U.S. stimulus hopes; Bitcoin hits all-time peak.”, („Dolar gwałtownie spada w związku z nadziejami na bodźce w USA; Bitcoin osiągnął szczyt wszechczasów”.) co przypadło do gustu wielu zwolennikom BTC.

Cointelegraph: Reuters runs the headline Bitcoiners have longed to read

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama