Iran skonfiskował 7000 koparek zlokalizowanych w opuszczonej fabryce | Wiadomości | CrypS.

Iran skonfiskował 7000 koparek zlokalizowanych w opuszczonej fabryce

Redakcja
bitcoin mining w iranie

Irańskie władze skonfiskowały około 7000 koparek krypto. Przejęcie urządzeń jest następstwem decyzji irańskiego rządu, aby zwalczać nielegalne wydobycie.

Jak podał we wtorek Reuters, szef policji w Teheranie – generał Hossein Rahimi ujawnił, że koparki zostały zlokalizowane w opuszczonej fabryce w stolicy Iranu. Miejsce to było wykorzystywane do prowadzenia nielegalnego miningu. Przejęcie 7000 koparek jest jednocześnie największą jednorazową konfiskatą w historii przeprowadzoną przez irańskie władze.

Tania energia elektryczna w Iranie spowodowała napływ górników do tego kraju. Badanie przeprowadzone przez Elliptic, firmę analityczną zajmującą się technologią blockchain i kryptowalutami, wykazało, że Iran odpowiada za ponad 4% wydobycia.

Wydaje się jednak, że rząd postanowił ukrócić ten proceder. W ostatnim czasie bowiem przeprowadził wiele operacji wymierzonych w górników BTC. Dlaczego? Ponieważ mining BTC odbywa się tam na taką skalę, że powoduje przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Jak informowaliśmy w maju, irański rząd wprowadził tymczasowy zakaz wydobywania BTC, który ma obowiązywać do września 2021 roku. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom energie w okresie letnim. Co więcej, kraj ten zapowiedział, że na osoby wykorzystujące energię elektryczną z gospodarstw domowych do wydobywania BTC zostaną nałożone grzywny.

Iran wydaje się być jednak tylko kroplą w oceanie. Podczas gdy kraj ten ogranicza mining, Chiny prowadzą ogólnokrajową walkę z tym sektorem. W regionach takich jak Xinjiang, Mongolia, Qinghai i Yunnan górnicy zostali wezwani do zaprzestania działalności. Ograniczenie działalności chińskich górników doprowadziło w konsekwencji do gwałtownego spadku hashrate’u o prawie 50%.

bitcoin mining w iraniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.