Iran skonfiskował 7000 koparek zlokalizowanych w opuszczonej fabryce | Wiadomości | CrypS.

Iran skonfiskował 7000 koparek zlokalizowanych w opuszczonej fabryce

Zerelik Maciej
bitcoin mining w iranie

Irańskie władze skonfiskowały około 7000 koparek krypto. Przejęcie urządzeń jest następstwem decyzji irańskiego rządu, aby zwalczać nielegalne wydobycie.

Jak podał we wtorek Reuters, szef policji w Teheranie – generał Hossein Rahimi ujawnił, że koparki zostały zlokalizowane w opuszczonej fabryce w stolicy Iranu. Miejsce to było wykorzystywane do prowadzenia nielegalnego miningu. Przejęcie 7000 koparek jest jednocześnie największą jednorazową konfiskatą w historii przeprowadzoną przez irańskie władze.

Tania energia elektryczna w Iranie spowodowała napływ górników do tego kraju. Badanie przeprowadzone przez Elliptic, firmę analityczną zajmującą się technologią blockchain i kryptowalutami, wykazało, że Iran odpowiada za ponad 4% wydobycia.

Wydaje się jednak, że rząd postanowił ukrócić ten proceder. W ostatnim czasie bowiem przeprowadził wiele operacji wymierzonych w górników BTC. Dlaczego? Ponieważ mining BTC odbywa się tam na taką skalę, że powoduje przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Jak informowaliśmy w maju, irański rząd wprowadził tymczasowy zakaz wydobywania BTC, który ma obowiązywać do września 2021 roku. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom energie w okresie letnim. Co więcej, kraj ten zapowiedział, że na osoby wykorzystujące energię elektryczną z gospodarstw domowych do wydobywania BTC zostaną nałożone grzywny.

Iran wydaje się być jednak tylko kroplą w oceanie. Podczas gdy kraj ten ogranicza mining, Chiny prowadzą ogólnokrajową walkę z tym sektorem. W regionach takich jak Xinjiang, Mongolia, Qinghai i Yunnan górnicy zostali wezwani do zaprzestania działalności. Ograniczenie działalności chińskich górników doprowadziło w konsekwencji do gwałtownego spadku hashrate’u o prawie 50%.

bitcoin mining w iranie
reklama
reklama