Iran: Górnicy, którzy kopią w domu muszą liczyć się z grzywną | Wiadomości | CrypS.

Iran: Górnicy, którzy kopią w domu muszą liczyć się z grzywną

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitcoin mining w iranie

Rząd Iranu nadal ściśle monitoruje przemysł miningowy. Tym razem wprowadził nowe środki przeciwko górnikom kopiącym kryptowaluty w domu.

Mostafa Rajabi, rzecznik Ministerstwa Energii Iranu, powiedział, że wydobywanie kryptowalut za pomocą energii elektrycznej w gospodarstwie domowym nie jest legalne. Zatem górnicy, którzy kopią cyfrowe aktywa w domu będą musieli liczyć się z wysokimi grzywnami. Tak podała w niedzielę lokalna agencja informacyjna The Tehran Times.

Górnicy kryptowalut korzystający z domowej energii będą również zobowiązani do zapłaty odszkodowania za potencjalne szkody wyrządzone sieci elektrycznej.

Rajabi stwierdził, że rząd podjął te środki, aby poradzić sobie z niedoborem energii w Iranie. Niedobór jest wynikiem zagranicznych sankcji nałożonych na węglowodory i zmniejszonej produkcji hydro energii ze względu na mniej niż średnie opady deszczu.

Rajabi stwierdził, że nieautoryzowane wydobywanie kryptowalut może uszkodzić lokalną sieć energetyczną i doprowadzić do przerw w dostawie prądu. W zeszłym tygodniu powiedział też, że aż 87% operacji wydobywania kryptowalut w Iranie jest nielegalnych.

Kryzys energetyczny w Iranie skłonił rząd do ścisłej regulacji branży. Jeszcze w 2018 roku sekretarz Najwyższej Rady Cyberprzestrzeni Iranu powiedział, że różne ministerstwa rządu tego kraju zaakceptowały górnictwo jako sektor przemysłu. Ostatecznie rząd irański zatwierdził wydobycie kryptowalut jako działalność przemysłową w 2019 roku, poddając ją systemowi licencjonowania.

W kwietniu bank centralny upoważnił banki i licencjonowane sklepy do korzystania z kryptowalut jako zapłaty za import. Kraj chciał w ten sposób złagodzić wpływ sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone.

bitcoin mining w iraniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.