Inwestowanie w Bitcoina wciąż ma sens - mówi Tom Lee | Wiadomości | CrypS.

Inwestowanie w Bitcoina wciąż ma sens – mówi Tom Lee

Redakcja
Bitcoin w księdze rekordów Guinessa

Szef działu badań Fundstrat – Tom Lee – wciąż jest byczo nastawiony do bitcoina i uważa, że aktywo to może pełnić rolę właściwego narzędzia inwestycyjnego dla niektórych inwestorów.


W ostatnim wywiadzie stwierdził, że cała branża krypto miała fatalny rok, ale spodziewa się, że nadchodzący 2023 będzie inny.

2022 rzeczywiście był złym rokiem dla kryptowalut, przy czym “zły” to spore niedopowiedzenie. Od spadków na początku roku spowodowanych wydarzeniami makroekonomicznymi do implozji Terry, która, oprócz zmiecenia dwóch kryptowalut z pierwszej dziesiątki, zapoczątkowała efekt domina, ostatecznie prowadzący do upadku wielu uczestników branży.

Kolejny cios nadszedł w listopadzie, gdy jeden z dawnych gigantów – FTX i powiązane z nim firmy – zbankrutowały.

Teraz krążą plotki kwestionujące stan Digital Currency Group i jej spółek zależnych, z których dwie to przeżywający problemy pożyczkodawca kryptowalutowy Genesis oraz Grayscale, którego największy fundusz handluje z ogromnym dyskontem.

Przyszły rok będzie lepszy

Tom Lee z Fundstrat uważa jednak, że przyszły rok powinien być lepszy niż obecny. W związku z tym jego firma pozostaje optymistą co do ogólnej długoterminowej przyszłości całej branży.

Porównał obecne spowolnienie do podobnych wydarzeń w 2018 roku i zauważył, że wielu z obecnych dużych graczy powstało podczas poprzedniego cyklu niedźwiedzia. Dodał, że wspomniane wydarzenia są momentem “oczyszczającym” dla branży.

W związku z tym nie wierzy w narrację, że “krypto umarło” i nadal doradza niektórym inwestorom – tym, którzy chcą mieć zrównoważony portfel – alokację środków w bitcoin

Bitcoin w księdze rekordów Guinessareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.