Przedstawiciele USA i Korei omówili wspólnie upadek Terra | Wiadomości | CrypS.

Przedstawiciele USA i Korei omówili wspólnie upadek Terra

Zerelik Maciej
Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdrop

Urzędnicy z Korei Południowej i USA spotkali się w tym tygodniu, aby omówić między innymi kwestie śledztwa w sprawie upadku ekosystemu Terra.


Władze omawiają śledztwo w sprawie Terra

Prokuratorzy na obu półkulach mogą połączyć siły. Południowokoreański minister sprawiedliwości Han Dong-hoon spotkał się z dwoma amerykańskimi urzędnikami podczas wizyty w Nowym Jorku we wtorek, 6 czerwca, aby omówić m.in. majowy upadek ekosystemuTerra.

Obecni byli również Scott Hartman i Andrea M. Griswold, szef i wiceszef amerykańskiej grupy zadaniowej ds. papierów wartościowych i towarów.

Agencja informacyjna Yonhap podaje, że obie strony podzieliły się danymi na temat „głośnej sprawy związanej z topnieniem stablecoina TerraUSD i jego odpowiednika w postaci cyfrowej monety, Luna.”

Południowokoreańscy prokuratorzy stawiają zarzuty oszustwa, podczas gdy amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bada, czy marketing TerraUSD naruszył przepisy dotyczące ochrony inwestorów.

Dwie strony dodatkowo omówiły sposoby zwiększenia wymiany informacji i współpracy wokół przestępstw finansowych i ogólnie przestępstw o charakterze kryptowalutowym.

Ceny nie odzyskały wartości po upadku

Spadek wartości tokenów LUNA i TerraUSD rozpoczął się 8 maja. Pomimo prób ożywienia projektu poprzez fork blockchaina Terra, kursy tych kryptowalut wciąż stanowią zaledwie mały ułamek tego co kiedyś.

TerraUSD Classic (USTC) jest wyceniany na 0,05 USD, znacznie poniżej zamierzonego pułapu cenowego 1 USD. Terra Luna Classic (LUNC) oscyluje w okolicach 1/10 000 centa. Odrodzona Terra (LUNA) kosztuje 2,14 USD.

Choć Terra upadła w maju, dochodzenia w tej sprawie będą prawdopodobnie kontynuowane przez najbliższe miesiące, a nawet lata.

Terra luna 2.0 - kiedy dostanę airdrop
reklama
reklama