Inwestorzy oskarżają Yuga Labs i MoonPay o nieuczciwą reklamę | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy oskarżają Yuga Labs i MoonPay o nieuczciwą reklamę

Redakcja
nft wash trading

Kancelaria prawna Scott + Scott złożyła pozew zbiorowy przeciwko prawie 40 osobom i firmom, w tym Yuga Labs i MoonPay, za promowanie wprowadzającej w błąd reklamy.


Pozew został złożony w Sądzie Okręgowym USA dla Centralnego Dystryktu Kalifornii w imieniu inwestorów, którzy nabyli NFT Yuga Labs, w tym Bored Ape Yacht Club (BAYC) i ApeCoin.

Prawnicy Scott + Scott twierdzili, że:

Yuga Labs i hollywoodzki agent talentów Guy Oseary opracowali wspólny plan wykorzystania swojej “rozległej sieci wysoko postawionych muzyków, sportowców oraz klientów i partnerów celebrytów do podejrzanych praktyk w mediach społecznościowych w celu promowania produktów finansowych Yugi.

Pozew zbiorowy twierdzi, że pozytywne recenzje celebrytów na temat tokenów NFT Bored Ape i ApeCoin doprowadziły do strat finansowych inwestorów.

Sprzedaż aktywów cyfrowych takich jak NFT wymaga ujawnienia informacji o beneficjentach i płatnej promocji, tak jak w przypadku każdego innego produktu finansowego. Jednak ekskluzywność członkostwa w BAYC opiera się całkowicie na wsparciu bardzo wpływowych celebrytów – czytamy w pozwie.

37 osób

W sumie w pozwie wymieniono 37 osób, w tym założycieli i kierownictwo Yuga Labs, MoonPay i jego dyrektora generalnego Ivana Soto-Wrighta; współzałożyciela i inwestora w platformę Reddit Alexisa Ohaniana, członka zarządu Ape DAO Amy Wu, Guya Oseary, Madonnę, Paris Hilton, Snoop Dogga i innych.

Wcześniej współzałożyciel Dogecoin Billy Markus skrytykował wprowadzenie tokenu ApeCoin przez popularny projekt Bored Ape Yacht Club. Zatweetował, że spekulacje rynkowe na APE w przestrzeni NFT są toksyczne.

nft wash tradingreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.