Instytucje odpowiadają za 85% zakupów bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Instytucje odpowiadają za 85% zakupów bitcoina

Redakcja
bitcoin

Inwestorzy instytucjonalni „nie rezygnują z kryptowalut” – odpowiadają oni nawet za 85% zakupów bitcoinów. Takie szacunki podał Marcus Thielen, szef badań i strategii w Matrixport – donosi Cointelegraph.


Zdaniem eksperta może to być oznaka wejścia rynku w nową fazę hossy. Przewidział, że altcoiny wkrótce przebiją pierwszą kryptowalutę pod względem dynamiki cen.

Opinia Thielena opiera się na badaniach firmy, która powiązała zakupy konkretnego cyfrowego aktywa z czasem i strukturą rynku. Jeśli dominacja byków jest silnie zaznaczona na sesji amerykańskiej, jest to oznaka obecności instytucjonalnej. Na sesji azjatyckiej jest to oznaka obecności inwestorów detalicznych.

W przypadku bitcoina – 35 proc. z 40-proc. wzrostu w tym roku przypadło na godziny handlu w USA.

Historycznie, instytucjonalne zakupy pierwszej kryptowaluty poprzedzały aktywne zakupy altcoinów – twierdzi Thielen.

Ekspert zauważył również, że duzi inwestorzy wykazują zainteresowanie Ethereum, a Aptos „zachowuje się dobrze przez całą dobę”. Dla przypomnienia, Aptos w ciągu ostatniego miesiąca zyskał ponad 400%.

Mniej więcej w tym samym czasie, w którym pada wypowiedź eksperta Matrixport, media donoszą, że firma zwolni 10% swoich pracowników.  

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.