Instagram będzie obsługiwał NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow | Wiadomości | CrypS.

Instagram będzie obsługiwał NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow

Zerelik Maciej
instagram nft

NFT z niektórych z najpopularniejszych sieci blockchain dla kryptowalut trafią na Instagram. Według Coindesk pilotaż ma rozpocząć się już jutro – w poniedziałek.


Serwis społecznościowy należący do firmy Meta planuje integracje z niewymiennymi tokenami wybitymi na blockchainach Ethereum, Polygon, Solana i Flow. W tych sieciach odbywa się większość transakcji NFT, a na czele znajduje się Ethereum i kolekcja Bored Ape Yacht Club.

Pilotaż będzie obejmował małą grupę miłośników NFT z USA. Póki co nie wiadomo czy Instagram będzie obsługiwał NFT ze wszystkich czterech sieci w momencie uruchomienia.

Instagram zamierza również dodać wsparcie dla powszechnie używanych krypto portfeli, takich jak np. MetaMask Podłączając swoje portfele, użytkownicy będą mogli udowodnić posiadanie NFT, zaprezentować je na swoich profilach i oznaczyć twórców, którzy je stworzyli.

CoinDesk potwierdził, że Instagram nie będzie pobierał opłat od użytkowników za umieszczanie i udostępnianie NFT, tak jak Twitter początkowo zrobił to w styczniu w przypadku swoich sześciokątnych zdjęć profilowych.

Decyzja ta prawdopodobnie zapowiada nową kulturową widoczność dla NFT. Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, a wielu z nich używa tej platformy do promowania i sprzedawania swojej sztuki.

Prezes Meta, Mark Zuckerberg, zapowiedział tę inicjatywę w marcu, nie zdradzając jednak zbyt wielu szczegółów.

Financial Times donosił wcześniej, że Meta zamierza kontynuować pilotażową inicjatywę NFT na Instagramie, wprowadzając możliwość wybijania tokenów i opcje grupowego członkostwa na Facebooku.

instagram nft
reklama
reklama