Inskrypcje na Ethereum z pierwszym exploitem. Drogi w skutkach błąd twórcy Ethscriptions | Wiadomości | CrypS.

Inskrypcje na Ethereum z pierwszym exploitem. Drogi w skutkach błąd twórcy Ethscriptions

ethereum

Nowy protokół stworzony po to, aby pozwalać użytkownikom na tworzenie oraz udostępnianie cyfrowych “obiektów” na blockchainie Ethereum w nowatorski sposób, napotkał poważny problem.


Znaczna część inskrypcji powiązanych z siecią ETH dostępnych na platformie Ethscriptions.com została skradziona. Sam protokół Ethscriptions i inne aplikacje wykorzystujące tę technologię nie zostały jednak naruszone. 

Jak doszło do exploita?

Współzałożyciel Ethscriptions Tom Lehman przyznał, że on i Michael Hirsch stworzyli inteligentną umowę, która może być winowajcą awarii, w wyniku której hakerom udało się skraść znaczną ilość inskrypcji z Ethscriptions.com. Zawinił błąd we fragmencie kodu, który pozwalał każdemu na wyprowadzenie z tej platformy środków. 

Ta nowa forma cyfrowych “obiektów” zapisywanych na blockchainie Ethereum różni się od tokenów niewymienialnych (NFTs) tym, że jest ona wydawana poprzez inteligentne kontrakty. Protokół Ethscriptions zagościł na rynku po tym, gdy ogromną popularność zdobył projekt Bitcoin Ordinals

Tom Lehman zauważył explot na platformie Ethscriptions 14 lipca br. Obecnie na stronie tej widnieje ostrzeżenie dla inwestorów, aby ci wycofali swoje inskrypcje i nie tworzyli nowych ze względu na problem z inteligentnym kontraktem. 

Ethscriptions czeka na poprawki

Po ataku na Ethscriptions.com protokół zostanie ponownie uruchomiony wraz ze wdrożonymi zmianami. Jego twórca przyznał, iż jest w kontakcie z osobami, które zostały dotknięte exploitem. Byli to jedni z pierwszych użytkowników Ethscriptions.

Celem tego nowego projektu było pokazanie społeczności kryptowalut, w jaki sposób tworzyć rynki oraz rozbudowywać ekosystem. Tom Lehman sam jednak przyznał, że niestety poniósł on porażkę. 

Założyciel Ethscriptions mocno ubolewał nad kradzieżą. Zgodnie ze wstępnymi szacunkami około 123 indywidualnych adresów straciło w sumie łącznie 202 inskrypcje. Jeżeli chodzi o ich wartość, nie jest wiadome, ile środków utracono. Z danych pochodzących od OpenSea wynika jednak, że niektóre takie inskrypcje sprzedawały się nawet za 5 ETH. 

ethereum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.