ING Bank testuje rozwiązanie do przechowywania kryptowalut
Holenderski bank ING, którego aktywa przekraczają 1 bilion dolarów, ujawnił szczegóły dotyczące wstępnych testów rozwiązania do przechowywania aktywów cyfrowych.
W “Pyctor” czyli projekcie, którego celem jest stworzenie infrastruktury do przechowywania i prowadzenia transakcji z udziałem kryptowalut, biorą również udział banki i firmy inwestycyjne, takie jak ABN AMRO, BNP Paribas Securities Services, Citibank, Invesco, Societe Generale, State Street, UBS i inne. Plan obrany przez firmy ma na celu zapewnienie bankom wygodnej obsługi kryptowalut. Pyctor znajduje się obecnie w sandboxie regulacyjnym brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). Organ opracowuje model wydawania i zarządzania tokenami.
Według Hervé François szefa Blockchain w ING, Pyctor obejmuje wiele warstw zabezpieczeń, takich jak decentralizacja, MPC oraz sprzętowe moduły bezpieczeństwa (HSM). Przemawiając na Singapore Fintech Festival we wtorek, omówił dotychczasowe prace nad projektem.
Sieć Pyctor dla instytucji finansowych zwiększa bezpieczeństwo zasobów cyfrowych w skarbcach i usuwa pojedyncze punkty awarii.
Prace nad projektem zaczęły się w pod koniec 2019 roku. Przed testami regulacyjnymi FCA, Pyctor przeszedł pilotażowy okres próbny z firmami jak DLA, Piper, R3 Tata Consultancy Services i Securosys. Transakcje testowane w wersji pilotażowej potwierdziły zdecentralizowany model operacyjny projektu i jego pozytywny zakres bezpiecznego przechowywania i przenoszenia aktywów.
ING odgrywa aktywną rolę w walce z praniem brudnych pieniędzy w branży. Instytucja finansowa jest współtwórcą protokołu TRP (Travel Rule Protocol), który pomaga dostawcom usług w zakresie wirtualnych aktywów przestrzegać procedur AML i CFT opracowanych przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.