Indie zakażą kryptowaluty jako opcję płatności, ale uregulują jako aktywa | Wiadomości | CrypS.

Indie zakażą kryptowaluty jako opcję płatności, ale uregulują jako aktywa

Redaktor: Albert Czajkowski
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Indie najprawdopodobniej nie zakażą kryptowalut, stosując bardziej elastyczne podejście – podaje Economic Times, powołując się na źródła z otoczenia rządu. Za zamkniętymi drzwiami trwają właśnie prace nad odpowiednią ustawą.

W ostatnią sobotę miało miejsce spotkanie pod przewodnictwem premiera Narendry Modi, na którym dyskutowano kwestię kryptowalut. Informator ET, który zna jego szczegóły, powiedział, że rząd Indii zamierza podjąć proaktywne i postępowe podejście, uznając cyfrowe aktywa za rozwijającą się technologię.

Za regulowaniem, a nie zakazem ma opowiadać się także stała komisja parlamentarna ds. finansów, która spotkała się w poniedziałek z przedstawicielami branży. Przeciwnikiem kryptowalut jest za to Bank Rezerw Indii (RBI), który twierdzi, że stanowią one zagrożenie dla stabilności makroekonomicznej i finansowej oraz kontroli kapitału.

Tworzona ustawa zakłada, że kryptowaluty zostaną zakazane jako środek płatności i jednostka rozliczeniowa, jednak zostaną potraktowane jako aktywo inwestycyjne, takie jak złoto, akcje albo obligacje. Dodatkowo prawodawcy mają położyć nacisk na reklamy i zabronić aktywnego promowania produktów i firm związanych z branżą.

Nie dla aktywnego pozyskiwania klientów

Kwestie związane z marketingiem kryptowalut, były istotnym elementem spotkań wysokiego szczebla. Indyjskie władze mają niepokoić się ich wpływem na zachowania inwestycyjne obywateli. Główni lokalni gracze wydają się to wyczuwać i tak na wstrzymanie działań marketingowych w prasie oraz telewizji zdecydowała się największa giełda kryptowalut w Indiach, czyli WazirX. Swoją reklamę zawiesiła także platforma Bitbins.

Podejście do giełd kryptowalut

Według informacji zdobytych przez Business Standard, indyjskie giełdy kryptograficzne mają być objęte takimi samymi zasadami, jak platformy e-commerce. Przez to zacznie obowiązywać je 1% podatku od towarów i usług (GST), pobierany u źródła. Można będzie jednak rozliczyć go później zgodnie ze zobowiązaniami inwestorów.

W przygotowywanym projekcie mają znaleźć się także zasady związane z opodatkowaniem kryptowalut, jednak dokładne propozycje nie są jeszcze znane. Jako prawdopodobnego kandydata na regulatora branży wskazuje się Radę Papierów Wartościowych i Giełd Indii (Sebi).

Według ET, projekt ustawy o regulacji kryptowalut ma zostać przedstawiony w pierwszym tygodniu zimowej sesji indyjskiego parlamentu, która rozpocznie się 29 listopada.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.